14 Maj 2018 o 00:00
iBOOD

Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM5470/10

Także dostępne w RVS

Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo SM5470/10 Ekspres do kawy Saeco PicoBaristo RVS SM5473/10

Czy jesteś fanem kawy, który lubi pić latte macchiato jednego dnia, a drugi dzień ristretto? W takim razie. PicoBaristo od Saeco jest dla Ciebie! Za jednym naciśnięciem przycisku wybierasz 10 różnych gorących napojów!

14 Maj 2018 o 06:37
onomatopeja Użytkownik
14 Maj 2018 o 06:37
katklo89 Użytkownik

Witam, proszę pilnie napisać co oznacza skrót RVS. Można wybrać tę opcje przy zakupie za dopłatą 210 PLN. Nie mogę znaleźć opisu tego skrótu w opisach. Będę wdzięczny za pomoc.

14 Maj 2018 o 07:17
toyar Użytkownik

Inny wygląd frontu.

Zwróć uwagę na zdjęcia po zmianie na RVS.

14 Maj 2018 o 07:23
katklo89 Użytkownik

Tak, udało mi się znaleźć. Srebrny to 5473/10. Dziękuję za pomoc.

14 Maj 2018 o 08:49
dakkar82 Użytkownik

210 zł za trochę inny wygląd to sporo. Poważnie tylko tym się różnią?

14 Maj 2018 o 08:54
konradbryw Użytkownik

To chyba nie tyle wygląd, tylko inny materiał. Zamiast czarnego plastiku jest stal nierdzewna (RVS to roestvast staal, czyli po naszemu nierdzewka).

14 Maj 2018 o 10:08
Moderator iBOOD Moderator

Tak, chodzi o stal nierdzewną

14 Maj 2018 o 10:53
lechu129 Użytkownik

a jak się to ma do butów, które też są dostępne w RVS?

14 Maj 2018 o 08:56
Seneszal Użytkownik

A jak wygląda sprawa ceramicznego młynka? Jak z trwałością? Mam u siebie ekspres Krupsa 8908 z młynkiem stalowym i nic się nie dzieje. Jest ktoś w stanie porównać te ekspresy?

Dzięki

14 Maj 2018 o 09:42
ekterion Użytkownik

Też jesteś niezadowolony z kupionego krupsa na huncie? Chyba najgorszy ekspres pod względem spieniania mleka, spienia słabo i trzeba często czyścić. Do tego niska moc.

14 Maj 2018 o 09:43
Marcin Pawełczyk Użytkownik

Młynek ceramiczny to rozwiązanie klasy podstawowej. Metalowy to premium.
Saeco wszędzie pisze o tym jak o objawieniu, żeby sugerować wspaniałość ceramicznego młynka, ale wszystkie profesjonalne urządzenia używają młynków stalowych. Ceramiczne są zwyczajnie gorsze, mniej trwałe, podatne na uszkodzenia mechaniczne, głośniejsze, mniej dokładne.

14 Maj 2018 o 09:52
Seneszal Użytkownik

Nie. Raczej jestem zadowolony. Nie zauważyłem problemów ze spienianiem mleka. Zawsze robi mi sztywną pianę. Po pewnym czasie częściowo opada i miesza się z kawą, ale to chyba normalne. W sumie nie wiem.

Po spienianiu mleka płuczę te trzy elementy i wężyk. 20s roboty i zrobione.  Robię to raczej, żeby nie trzeba było ich co jakiś czas czyścić porządnie. Płukanie wystarcza jak dla mnie. Po serii kaw lub wieczorem włączam też płukanie systemu kawy.

Skoro używasz, to zapytam. Przy płukaniu ekspres pisze, żeby podstawić pojemnik 600 ml a na płukanie zużywa około 50-100 ml wody. Też tak masz?

A o co chodzi z niską mocą? Nie mam porównania z innymi ekspresami. Chodzi o czas nagrzewania przed zrobieniem kawy lub spienieniem mleka?

14 Maj 2018 o 11:50
goncoo Użytkownik

Niestety nie masz racji. Żarna metalowe mogą się rozgrzewać podczas procesu mielenia i “przypalić” kawę psując jej smak. Młynek ceramiczny jest lepszym rozwiązaniem. To, że coś jest powszechniejsze nie znaczy, ze lepsze. Nie ucz Włochów pażyć kawy ;).

14 Maj 2018 o 13:38
chemec Użytkownik

I nie do końca. To prawda, generalnie ceramiczne są lepsze do tradycyjnego espresso, słodsza pełniejsza w smaku kawa, ale metalowe dają równiejszy przemiał, mniej pyłu i czystszy smak. Zależy to też od rodzaju kawy. Ja chyba preferuję ceramiczne, ale podobno to w dużym stopniu rozkłada się po połowie. Można sobie poczytać:

https://www.baratza.com/grinding-espresso-metal-vs-ceramic-burrs/

14 Maj 2018 o 13:49
marcmaz Użytkownik

Bzdury piszesz. Mazzer, Macap, Fiorenzato, Mahlkoenig, itp. – wszystkie te młynki, których cena niekiedy znacznie przekracza wartość oferowanego tu ekspresu, mają żarna z nierdzewnej hartowanej stali. To są urządzenia profesjonalne, jak ktoś wcześniej napisał, premium. Młynek stalowy jest przede wszystkim ostry, przez co jest dużo precyzyjniejszy i produkuje mniej pyłu. Co do temperatury pracy, to owszem ceramika jest izolatorem i nie nagrzewa się tak jak stal, ale z drugiej strony tak efektywnie nie odprowadza ciepła, które wytwarza się pomiędzy żarnami w procesie mielenia. Znacznie większa ostrość krawędzi żaren stalowych również pozytywnie wpływa na temperaturę w szczelinie pomiędzy nimi przez to, że mają własności miażdżąco-tnące a nie tylko miażdżące jak tępe żarna ceramiczne. A jeśli w ziarnach trafi się ciało obce to w zasadzie jest koniec młynka ceramicznego – stalowy też ucierpi ale przy odrobinie szczęścia może być spokojnie do odratowania. Za młynkami ceramicznymi przemawia przede wszystkim ekonomia – są dużo tańsze – porządna szwedzka stal nierdzewna do tanich bowiem nie należy. Zaś co do uczenia Włochów – pierwsze trzy marki, które wymieniłem akurat są jak najbardziej włoskie.

14 Maj 2018 o 14:05
goncoo Użytkownik

Pełna zgoda z twoim wywodem, tylko piszemy tu o ekspresach “wszystko w jednym”. Te młynki co wymieniłeś pewnie kosztują same więcej niż ten ekspres. Więc wolę dobrą ceramikę niż słabej jakości młynek stalowy w ekspresie za 2 tys.

14 Maj 2018 o 18:21
lotof Użytkownik

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, dlaczego w wersjach profesjonalnych stosuje się stal zamiast ceramiki. Chodzi o BEZAWARYJNOŚĆ i zachowanie przyzwoitej jakości. Tradycyjny sposób mielenia kawy to żarna ceramiczne i nic tego nie zmieni. Stal się nagrzewa i może przepalać ziarna, ale jest znacznie wytrzymalsza, więc przy zastosowaniu dobrej jakości młynków stalowych nie dojdzie do zepsucia młynka w kawiarni. Bezawaryjność jest w tym przypadku priorytetem.

14 Maj 2018 o 22:19

bzdura i mit z tym “przypalaniem”, co wyjaśnia np. DeLonghi.

http://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/coffee-culture/mlynek-stalowy-czy-ceramiczny-w-ekspresie-do-kawy

Saeco to Philips, więc raczej Holendrów, niż Włochów bym uczył. 
Młynka ceramicznego nie znajdziesz w żadnym profesjonalnym urządzeniu do kawiarni. ŻADNYM. Przypadek?

14 Maj 2018 o 22:23

Z założenia, ceramika nigdy nie jest dobra… jest tylko tania.

14 Maj 2018 o 11:41
katklo89 Użytkownik

Może skoro w Holandii i Belgii przy zakupie jest dodatkowy bonus w kwocie 50€, to może nam kupującym w Polsce iBood zrobi wysyłkę gratis? Będzie miło.

14 Maj 2018 o 13:53
yogagfx Użytkownik

Hej. Czytając strony Saeco/Philips można wnioskować, ze to jest prawdziwa stal szlachetna a nie tylko srebrny kolor. Zależnie od kuchni, może to robić efekt wow. Czy ktoś z Was zdecydował się na tę stalową wersję za +210zł? Orientujecie się, czy w iBood można zamówić regularną fakturę VAT?

14 Maj 2018 o 14:00
Moderator iBOOD Moderator

Oczywiście wystawiamy faktury VAT.

14 Maj 2018 o 14:02
goncoo Użytkownik

Musisz założyć konto na firmę i dostaniesz fakturę.

14 Maj 2018 o 14:31
Tomek_M Użytkownik

Rozumiem, że tańsze wersje sie skonczyly?

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.