4 Listopad 2018 o 00:00
iBOOD

Piecyk do pizzy G3Ferrari Pizza Express Delizia

Także dostępne w Plus

Piecyk do pizzy G3Ferrari Pizza Express Delizia Piecyk do pizzy G3Ferrari Pizza Express Napoletana

Masz ochotę na pyszną włoską pizzę? Ten niezwykły piecyk G3Ferrari to urządzenie do przyrządzania najsmaczniejszej pizzy w mgnieniu oka. Buon appetito!

4 Listopad 2018 o 00:05
Ventex Użytkownik

Polecam, świetny sprzęt. Pizza wychodzi jak z włoskiej knajpy. 3 minuty i gotowe.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 08:46
jeremy5 Użytkownik

1) A nie masz przypadków przypalania pizzy? Możesz opisać jak pieczesz? Czasowo i na jakim ustawieniu.

Ja kupiłem kilka tygodni temu i w zasadzie wszystkie pizze były przynajmniej w części spalone na czarno. Kiedyś robiłem je na ustawieniu 3,a teraz na 2,5. Żeby nie przypalić, musiałbym wyjąć po 1,5-2 min. Wtedy z kolei zastanawiam się czy ciasto nie będzie jakieś surowe w środku. Dodatkowo daję na kamień papier do pieczenia lub folię aluminiową, i na to pizzę. Żeby ograniczyć przypalania.

2) A może wpływ ma również ciasto ? Z jakiego przepisu je robisz?

3) A jak z utrzymaniem czystości kamienia  ? Wiesz może czy da się kupić nową płytę na wymianę ?

U mnie już w większej części płyta jest czarna od przypalania i nie da się tego wyczyścić.

4) Czy masz może książkę z przepisami producenta po polsku, albo chociaż po angielsku? Bo te z ibood są po włosku.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 09:37
maniakk1 Użytkownik

Bardzo dobrze że używasz papieru. Poprawne ustawienia to 2-2,5. Czas pieczenia ca.5 minut Należy pamiętać, że gdy zgaśnie lampka to trzeba podkręcić temperaturę żeby góra pizzy też się robiła. Pierwszą pizzę spaliłem bo włączyłem piekarnik na max. Przepis to żadna tajemnica. Mąka najlepiej 00 i nawodnienie 65%. Placek około 200 gram, otoczony lekko w oliwie, dochodzący w worku foliowym w lodówce. Mało drożdży, a sól na koniec wyrabiania.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 09:49
namex Użytkownik

Największy błąd to papier lub folia na kamieniu. Kamień ma swoje zadanie, wchłania wilgoć przez co pizza wychodzi chrupiąca.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 11:32
maniakk1 Użytkownik

Największy błąd to nie używanie papieru. Papier przepuszcza wilgoć, a dzięki niemu kamień się nie brudzi.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 11:36
maniakk1 Użytkownik

Jeżeli ciasto jest złe to po wypieczeniu będzie suche i twarde.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 13:50
Marcin Pawełczyk Użytkownik

trzeba to Włochom napisać, biedni żyją w nieświadomości, bo nie widziałem, żeby używali jakiegoś papieru…
Takie “ulepszanie” powoduje właśnie, że wychodzi “pizza-polo z piekarnika”. Wydaje mi się, że papier do pieczenia nie przepuszcza powietrza, jest powlekany w tym celu. Czy nie?

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 17:00
jeremy5 Użytkownik

maniakk1, dziękuję za podpowiedzi.

Oops, chyba wywołałem burzę opinii.

A wiecie może czy da się kupić taką płytę na wymianę ? Bo moja po kilku przypaleniach wygląda kiepsko, bardziej czarna niż piaskowa. I nie mam pomysłu jak to wyczyścić.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 17:51
namex Użytkownik

A po chcesz to czyścić. Widziałeś włoski piec w środku?

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 18:57
maniakk1 Użytkownik

Piec to piec, a jenak urządzenie urzywane w domu lepiej żeby nie śmierdziało spaloną mąką. Piekłem pizze z papierem i bez i nie zauważyłem kompletnie żadnej róznicy w cieście. Parę lat już piekę. Jak widać są rózne szkoły. Ja jednak wole nie wąchać spalonej mąki. Pozdrawiam

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 01:27
ekterion Użytkownik

Nie jestem pewien czy warto, za 1/5 ceny tego piecyka można kupić kamień do piekarnika i mamy praktycznie to samo.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 01:45
Ventex Użytkownik

Zapewniam, że to nie jest to samo. Przerabiałem kamienie do piekarnika. Podstawowa różnica jest taka, że w domowym piekarniku nie osiągniesz temperatur rzędu 300-400 stopni, a to robi robotę.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 04:32
maniakk1 Użytkownik

Piekarnik trzeba grzać godzinę żeby kamień nagrzać. Masa enenergii psu pod ogon. W dodatku spód nigdy nie wyjdzie tak dobry. Również przerabiałem temat  W tym piecyku nagrzanie trwa 7minut.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 07:52
namex Użytkownik

Ktoś wyjaśni o co chodzi w wersji plus. To darmowy kamień na wymianę?

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 07:53
namex Użytkownik

Miało być dodatkowy kamień, ach ta korekta.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 11:33
maniakk1 Użytkownik

Zamiast samej grzałki o góry jest kamień, nie wiem jak to grzeje. Może równiej i lepiej.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 08:33
Uzytkownik Użytkownik

537 pln w electro i darmowa dostawa. Dziękuję. Dowidzenia.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 08:57
dejniak Użytkownik

no to tu masz cymbale ponad 100 zł taniej

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 10:09
ramzzzes Użytkownik

A tutaj kolega może porównuje cenowo  do wersji plus….

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 10:24
Uzytkownik Użytkownik

Nie wiem jak na ciebie mama w domu wola ale podalem cene wersji plus. Trochę kultury .

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 11:04
dejniak Użytkownik

Generalnie nigdzie nie wspomniałeś, że chodzi ci o wersje z plusem. Oceniłem twoje zdolności matematyczne na podstawie tego co sam napisałeś. Ocena wyszła na 1- cymbał.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 13:12
Uzytkownik Użytkownik

Chyba zapomniales tabletek wziąć bo przeciez ja zadnych wyliczeń matematycznych nie robiłem. Widzisz je gdzieś? Napisalem tylko ze na electro kosztuje 537 . nie wiem co sie tak doczepiles .

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 08:42
kuchtex Użytkownik

Urządzenie jest genialne. Zakładając jednak, że pizzę w domu robię 2 może trzy razy w miesiącu, w zupełności wystarczy mi mój piekarnik z termoobiegiem

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 09:53
namex Użytkownik

Też tak myślałem, ale zmieniłem zdanie jak kupiłem taki piec (innej firmy).

Pizza genialna.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 14:40
reuptake Użytkownik

Można jeszcze pomyśleć o Pizza Steel (nagrzewa się znacznie szybciej i lepiej oddaje ciepło niż kamień).

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 18:27
kuchtex Użytkownik

W mojej ocenie jest to kolejny ‘grat’ do kuchni.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 09:23
martin751 Użytkownik

Kiedyś siłą iBooda były komentarze, teraz są jego zmorą…

Jedni mają problem z matematyką (Uzytkownik, doliczyles sie juz czy 537zl to wiecej czy mniej niz, trudne dzialanie dodawania, iBood cena plus wysylka?), a inni z fizyką – 10min w 220′C to nie to samo co 3min w 400′C

Dla wszystkich “mam piekarnik i mi styka”- nie styka. Zamiast praktycznych opinii uzytkownikow- teoretyzowanie na poziomoe gimbazy…

Z praktyki wiec- czesto jezdzimy do znajomych uzywajacych dokladnie tego piecyka. Z odpowiedniej, wloskiej maki (i to wybranej przez doswiadczenia) pizza wychodzi genialna.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 18:23
kuchtex Użytkownik

Rozumiem że Twój komentarz o jedzeniu pizzy u znajomych. wynosi tą dyskusję na wyższy poziom. Następnym razem chłopie zabierz głos, jeśli będziesz posiadaczem, użytkownikiem oferowanego urządzenia.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 10:07
ramzzzes Użytkownik

A moze ktoś wyjaśnić roznice pomiędzy plus napoletana a delizia? Są to tylko dodatkowe kamienie? I czemu dodatkowe mają służyć? Czy ten bez plusa nie ma kamieni…?

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 10:29
ZielonaBarakud Użytkownik

Wersja plus ma dodatkowy kamień, ale nie jest to kamień zapasowy wymienny, tylko do zamontowania w górnej pokrywie przy wykonywaniu innych wypieków niż pizza (jakie to wypieki nie wiem)

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 10:33
ZielonaBarakud Użytkownik

drugiego kamienia używamy do tostów, sandwich, piadina, ciastka itp.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 13:46
wlod55 Użytkownik

Szkoda, że jest tylko rok gwarancji. 70 zł więcej i mamy dwa lata w normalnych sklepach.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 13:53
Marcin Pawełczyk Użytkownik

Nie całkiem. Dwa lata mamy zawsze w EU, ale rękojmi nie gwarancji. 
Na iBood też ją realizują, właśnie odsyłałem sprzęt prawie dwuletni i naprawili sprawnie. 
Co więcej- RMA w iBood jest na lepszym poziomie niż inne rzeczy z obsługi, więc ogólnie polecam.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 18:59
maniakk1 Użytkownik

Ostatnio było z darmową dostawą, w tej samej cenie.

Odpowiedz

4 Listopad 2018 o 21:28
veron311 Użytkownik

Piecyk rewelacja polecam . Kupiłem na poprzedniej promocji a mój źięć ma taki ok. 1.5 roku . Piekę na podwójnym papierze od początku więc kamień mam czysty ale dla tych co mają czarny to daje link https://youtu.be/8jIbmHA2Htk jak wyczyścić są też filmy jak z tuningować by lepiej opiekał góre pizzy

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.