30 Grudzień 2018 o 00:03
iBOOD

Dyson Big Ball 2 Allergy

Także dostępne w + Parquet Brush

Dyson Big Ball 2 Allergy Dyson Big Ball 2 Allergy + szczotka do parkietu

Dzięki mocnemu filtrowi i dodatkowej szczotce kurzu, Dyson Big Ball Allergy 2 jest polecany w szczególności dla osób cierpiących na alergie na kurz.

30 Grudzień 2018 o 09:22
delez Użytkownik

Jeżeli jest to wersja 2 to mega się opłaca. Bo w sklepach Big Ball 2 kosztuje 2500 tys.

30 Grudzień 2018 o 09:41
qmamczacze Użytkownik

Chyba to nie jest wersja II, ma mniejszą moc, przynajmniej z tego co widzę w specyfikacjach konkurencj jest po 700W

30 Grudzień 2018 o 10:46
Adamus00 Użytkownik

Z tego co w nocy poszukałem to wersja pierwsza big ball allergy miała moc 800w i skuteczną siłę ssącą 180 AW, a wersja nowsza Big Ball 600W i skuteczną się ssąca 160 AW.  I cenę ma wyższą.

Jeżeli to nie jest nowsza wersja  to proszę wyprowadzić mnie z błędu :).

30 Grudzień 2018 o 15:15
delez Użytkownik

Nowa wersja została wprowadzona ze wględu na rozporządzenie UE na temat mocy odkurzaczy.

Mocno się nad nim zastanawiam, ponieważ mam bezworkowy odkurzacz innej firmy i po kilku odkurzaniach filtr się brudzi i odkurzacz traci moc.

Pojadę i zobaczę dzisiaj go w Media Markt. Przyjrzę mu się i dam znać

30 Grudzień 2018 o 18:18
Adamus00 Użytkownik

Cos narzekają na jakość akcesoriów na forach zachodnich i liche przyciski zasilania i zwijania kabla na odkurzaczu . Chwalą siłę ssania co czasem jest przyczyną awarii akcesoriów. Cena dobra, choc nie rewelacyjna.

31 Grudzień 2018 o 11:35
quant123 Użytkownik

I jakie wrażenia ? Zastanawiam się, jak ta wersja ma się do innych. A jest ich sporo. Multifloor etc.

31 Grudzień 2018 o 11:36
quant123 Użytkownik

I jakie wrażenia ? Zastanawiam się, jak ta wersja ma się do innych. A jest ich sporo. Multifloor etc

30 Grudzień 2018 o 10:29
kuchtex Użytkownik

Wychodzi na to że nie jest to wersja II. Jeśli do wyboru macie tą wersję za 999,95 zł. oraz nowszą za 2400 zł. To odpowiedź na pytanie czy warto, jest Oczywista

30 Grudzień 2018 o 16:15
arturmodz Użytkownik

W moim odczuciu odkurzacz bezworkowy nie jest dobry dla naszego zdrowia. Choćbyśmy się bardzo starali, w filtrze zbiera się brud, którego nie da się wymyć. Świetne miejsce na wszelkiego rodzaju grzyby. Dodatkowo, jak pisał wyżej delez, często trzeba go czyścić, bo szybko traci moc ssania. U mnie stoi w kącie, rzadko włączany.

Nie ma to jak odkurzacz wodny. Bardziej upierdliwy, to prawda, nie można po odkurzaniu po prostu odstawić go w kąt, ale za jednym podejściem mogę odkurzyć 130 mkw. bez żadnego czyszczenia i po odkurzaniu nie śmierdzi pyłem i przegrzanym “naelektryzowanym” powietrzem. Używam Zelmera Aquawelt Plus. Do niego planuję dokupić jakiegoś robota do sprzątania na co dzień.

30 Grudzień 2018 o 16:43
karlin Użytkownik

arturmodz – nie używałeś nigdy odkurzacza Dyson. W zbiorniku odkurzaczy Dyson nie zbiera się żaden brud. Dyson nie ma żadnch filtrów, więc filtry się nie brudzą – odkurzacz nie traci mocy.  Cyklon w Dysonie wyłapuje kurz z powietrza. To prawdziwy odkurzacz a nie rozkurzacz jak w przypadku produktów innych firm.

Zelmer Aquawelt Plus w porównaniu z Dysonem ma małą moc ssania. Przy odkurzaczu wodnym jest dużo więcej pracy. Po odkurzaniu trzeba dodatkowo wyczyścić zbiornik na wodę. Ten zbiornik często nie wyschnie idealnie. Wtedy to w nim rozwijają się grzyby. Zostawiłeś kiedyś wodę w odkurzaczu na kilka dni? Nikt nie namówi mnie na odkurzacz wodny.

Dyson to najlepsze na rynku odkurzacze, ale obecnie poszli złą drogą. Głowica czyszcząca Dyson Pneumatic to porażka. Polecam odkurzacze Dyson, ale starsze modele posiadające elektroszczotkę.

30 Grudzień 2018 o 19:02
quant123 Użytkownik

ten ma elektroszczotkę, bo mam wrażenie, że nie? polecasz ?

30 Grudzień 2018 o 19:50
S_Crockett Użytkownik

Ja co prawda sam nie używałem odkurzaczy Dyson, ale mój brat w domu takimi odkurza od lat, jakość wykonania/moc oczywiście z reguły nie do podważenia. Wiem, że to topowa marka na rynku i nie mam co do tego żadnych wątpliwości, jednak tak jak kolega @arturmodz preferuję odkurzacz wodny.

Mam alergię i powiem Wam, że przy dużej ilości tekstyliów w domu wodny odkurzacz robi prawdziwą robotę. Powietrze jest zupełnie inne i wyczuwasz to w nozdrzach. Związany wodą brud systemie filtracyjnym daje poczucie, że naprawdę nic z powrotem nie wraca do powietrza, albo śladowy ułamek.

Obsługi jest dużo, nie da się ukryć. I gabaryt odkurzaczy wodnych jest srogi, ciągnie się za Tobą taki smok :P Na szybkie odkurzanie taki bezworkowiec pewnie robi robotę. Jeśli miałbym jednak porównywać jakość przechwytywania syfów, to cyklon moim zdaniem nie powstrzymuje odpowiednio drobnej pylicy.

Co do wysychania zbiornika, no nie opowiadaj o zostawionej wodzie w wiadrze na kilka dni, bo to co najmniej takie porównanie, jakbyś nie domywał garnków i zostawił przyschnięte spaghetti, wkurzając się jednocześnie na producenta garnka :P Wiadro od wodnego odkurzacza do góry nogami, zostawiasz na parę godzin i starczy. A odpowiednio cienka, pozostawiona warstwa wody sama już odparuje. Nie ma mowy o zagrzybianiu czegokolwiek, a jeśli już się nawet zdarzy, to dostęp jest na tyle prosty (zależny od modelu ale jednak prosty), że można przeprowadzić skuteczną dezynfekcję takiego zbiornika.

Niemniej, Dyson to potentant, dyskutowałbym jedynie w kwestiach łatki “allergy” ;)

Pozdrowienia!

30 Grudzień 2018 o 20:08
EliEli Użytkownik

Polecam ten odkurzacz pod każdym względem. Mam wersję z innym zestawem szczotek. Do kompletu polecam zakupić ich szczotkę do dywanów (te wąska z dwoma zbierakami) i to zestaw nie do pobicia.

Dysony mają filtry na wypadek gdyby jednak jakiś paproch miał szansę się przedostać gdy np. ktoś nie opróżni zbiornika i śmierci przestają wirować. Ten model ma filtr metalowy, oczyszcza się sam przy każdorazowym opróżnianiu zbiornika.

Miałem odkurzacze bezworkowe i wodne innych firm i nawet nie ma cobporównywać. Wodnych

30 Grudzień 2018 o 21:26
Adamus00 Użytkownik

różnie piszą na forach o jakości akcesoriów w nowych wersjach (słaba jakość, mniej trwałe elementy silikoowe, zamiast plastikowych jak  przeszłości, nieestabilne łączenia,  zmienione sa też wymiary,tak że stare nie pasują), a firma chwali się że przechodzi na odkurzacze bezprzewodowe (V10 mają siłę ssania prawie jak te tutaj 151 vs. 160 AW ) , tak ze mogą być problemy z akcesoriami za jakiś czas.

30 Grudzień 2018 o 21:36
quant123 Użytkownik

siła ssania maksymalna dla v10 go może na klka/naście max minut pracy.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.