4 Kwiecień 2018 o 00:00
iBOOD

Odkurzacz Dyson V6 Slim Extra

Odkurzacz Dyson V6 Slim Extra

Odkurzacz o wadze zaledwie dwóch kilogramów, bezprzewodowy i z odłączanym uchwytem: Dyson V6 Slim Extra jest naprawdę elastycznym urządzeniem.

Specyfikacja

Producent: Dyson
Typ: V6 Slim Extra
Gwarancja: 2 lata

• Bezprzewodowy
  • Odpinany uchwyt
  • Niezwykle lekki

Cechy techniczne:
Typ urządzenia: Odkurzacz
Moc maksymalna: 350 W
Maksymalna moc ssania: 100 W

Filtr:
Można prać: tak
Zbiornik na kurz:
Technologia bezworkowa: tak
Pojemność: 0,4 l

Szczotki + końcówki:
Końcówka na dywan i twardą podłogę: tak
Szczotka elektryczna: tak
Szczotka do włosów dla zwierząt domowych: tak
Szerokość dyszy: 21,1 cm

Wykonanie:
Wskaźnik zapełnienia: tak
Wifi: nie
Łączność z aplikacją: nie
Funkcja odkurzania na sucho / mokro: nie
Rura o regulowanej wysokości: nie
Sterowanie na uchwycie: tak
Kontrola ssania: tak
Typ ustawienia mocy: przycisk
Ładowarka: tak
Zdalne sterowanie: nie
Typ węża: Pręt
Akcesoria w urządzeniu: nie
Inne funkcje: Turbo do jeszcze dokładniejszego czyszczenia. Ciągłość pracy w tej pozycji: 7 min

Zasilanie:
Tryb pracy: akumulator
Napięcie wejściowe: 220-240 V
Częstotliwość: 50/60 Hz
Maksymalny czas działania: 20 min
Czas ładowania: 3,5 godziny

Ogólne:
Obszar zastosowania: tapicerka, podłogi twarde, sierść zwierzęca, szpary, meble, dywan
Szerokość: 12,7 cm
Wysokość: 20,8 cm
Głębokość: 20,8 cm
Kolor: czerwony
Waga: 2,04 kg

4 Kwiecień 2018 o 06:34
pawelburza91 Użytkownik

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć tak szczerze czy te odkurzacze Dyson robią naprawdę taka dobrą robotę? Ma ktoś i nie poleca? Bo jestem chętny na to urządzenie lecz boje sie, że to przereklamowane urządzenie i będzie stało bezużytecznie w domu…

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 08:04
berze Użytkownik

Rzadko się tu udzielam, ale tym razem dodam swoje 3 grosze. Mam takiego (albo bardzo podobnego) dysona od kilku lat i uważam, że to jeden z lepszych zakupów w moim życiu. U mnie jest on w użyciu praktycznie codziennie. A to coś się wysypie w kuchni na podłogę, a to ktoś naniesie piachu do przedpokoju, a to jakaś kulka kurzu albo jakieś włosy w łazience ;) – w takich sytuacjach nawet nie myślę o wyciąganiu dużego odkurzacza z szafy albo o zmiataniu na kolanach. O ile zależy Tobie na bierzącym utrzymaniu czystości to myślę, że dyson nie będzie stał bezużytecznie w kącie. Wg mnie jednak nie zastępuje on “dużego” odkurzacza do cotygodniowego sprzątania, a raczej to dodatkowe narzędzie do utrzymania czystości.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 09:02
qb4hkm Użytkownik

Mam DC62+, wart każdej złotówki, taka nowoczesna miotła. Normalny odkurzacz leży w piwnicy i używany jest od wielkiego dzwona. Mieszkanie 60m można spokojnie na normalnym trybie objechać. Na “power” to już ciężko, ale nie ma takiej potrzeby, tego trybu używam bardzo rzadko.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 10:57
Quado Użytkownik

Berze dzięki za pomocny komentarz.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 06:57
rollergames Użytkownik

Ja testowałem w sklepie. Nawet najwyższy model to jak dla mnie badziew z plastyku. Wszystko trzeszczało i było bardzo głośne. Za ta cenę tutaj to jeszcze Ok ale nigdy bym nie dał 2tys. Za ten tez cena powinna być max 500zl. Widać ładują w reklamę.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 07:25
piotrll Użytkownik

Trochę racji w tym masz ale bez przesady, owszem plastik, owszem trochę trzeszczy ale jednak nie sprawia do wrażanie badziewia. Jest lekki, genialnie poręczny i zwrotny – to moje wrażenia z testów w sklepie.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 11:18
rotorron Użytkownik

W sklepie testowałeś, ja nie testowałem, ale kupiłem. Ten plastik, to tworzywo sztuczne, które ma dożywotnią gwarancję.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 07:16
pawelburza91 Użytkownik

Ooo, i dzięki wielkie za spostrzeżenia! W dzisiejszych czasach trza uważać na przereklamowane g

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 07:55
Marcin Pawełczyk Użytkownik

Kupiłem poprzednio wersję V6 Fluffy czy jakos tak. Inna wersja szczotki, do parkietow.

Generalnie, używamy non stop, znacznie częsciej niż standardowego odkurzacza. Zawsze gotowy do użytku, przy dwójce małych dzieci ma co robić. Szybkie sprzątanie pokoju, jadalni, kuchni- daje radę idealnie.

Być może jest przewartościowany, ale za 1000zł kupiłem solidny kawał komfortu życia. Za 2000 to już lekki skandal, ale jak kogoś stać- nadal warto. Nie wygląda żeby chciał się rozpaść za szybko.

Plastikowy- no tak, ale chyba nie oczekujecie karbonu z tritanem do odkurzania…?

Dla porównania i hecy kupiłem podróbę w Biedro za jakies 200-300zł. Przycisk do odblokowania złamał się pierwszego dnia. Ciąg na poziomoe 20% Dysona. Szczotka to żarcik, całość raczej jak zabawka. Różnica w cenie adekwatna do jakości. Zwrot do sklepu.

Resume: jak ktoś nie będzie głodował z powodu wydania 1000zł na Dysona, to osobiście polecam. A jak “zaoszczędzi” i kupi szmelc za 300zł, to będzie ujadał, że “takie odkurzacze do niczego się nie nadają”.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 11:18
pstryczek Użytkownik

A jak to się sprawdza przy większym sprzątaniu?
Przykładowo mam 80m2 mieszanej powierzchni płytki, parkiet, dywany, wykładziny, kanapy, trochę pajęczyn na suficie, etc

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 12:07

Dżizas…

no tak by się sprawdziło, jakbyś chciał maluchem wozić wycieczki do Barcelony…

To jest podręczny odkurzacz do szybkiego sprzątania, a nie Karcher przemysłowy ;-) 
Właśnie objechałem nim chatę o podobnej wielkości, ale “na szybkości” – okruchy spod stołu, kanapa po ciasteczkach, korytarz z piaskiem, szybki przelot po głównych alejkach. Zwykłego odkurzacza nie chce mi się codziennie wyciągać, a ten jest zawsze pod ręką. 
Bateria wystarcza na (wg instrukcji) do 20min- czyli pewnie bez szczotki z napędem i na niższym biegu. Ale latałem z nim jakieś 10min na max obrotach, ze szczotą obrotową i nie jęknął jeszcze, że koniec prądu, więc zaskakująco dobrze. Przy okazji, zainspirowany porannym wpisem, sprawdziłem siłę ciągu “na łapę”- wydaje się podobny do normalnego odkurzacza, może trochę słabszy. Ale nie zabawkowy jak “odkurzacz samochodowy” 12V…
reasumując: genialny do szybkiej akcji po dziedzińcu, ale nie zastąpi solidnego odkurzania raz w tygodniu w dużym mieszkaniu. Natomiast kawalerka lub 2pokoje – mogą jechać tylko na nim, bez problemu.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 16:41
qb4hkm Użytkownik

Zauważcie że toto ma spust czyli jak chodzisz między pokojami to nie rozładowujesz baterii.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 11:20
malinowy Użytkownik

Też go mam, używamy codziennie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo wygodne rozwiązanie oraz jakość produktu. Jedyne mankamenty to bardzo głośna praca i przy większym sprzątaniu może zabraknąć baterii. Zdecydowanie kupiłbym jeszcze raz.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 11:22
malinowy Użytkownik

W Saturnie ostatnio była promocja i były tańsze.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 12:08

uwielbiam historyków żyjących wspomnieniami…
kupiłeś?

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 12:27
malinowy Użytkownik

Nie, nie kupiłem, bo drugi mi nie jest potrzebny. Tylko mówię, że niedawno była promocja i jak ktos  jest zainteresowanym to może sprawdzić czy nadal jest. Ja na iBood przepłaciłem ok 100 zł.

Uwielbiam ludzi, którzy się przypierdalają jak tylko jest okazja.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 11:23
pstryczek Użytkownik

Nie rozumiem dlaczego w produktach tej marki są duże rozbieżności w opiniach. Bloggerzy chwalą na swoich blogach, ale na forach są negatywne opinie. Parametry techniczne też nie powalają na kolana. Zaleta braku kabla jest bezdyskusyjna, ale czy zasilanie z akumulatora daje wystarczającą moc ssania. Niby firma wprowadziła dużo usprawnień w budowie urządzenia, ale tani odkurzacz za 20% ceny ma kilkukrotnie wyższą moc.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 12:11

ja mam inny dylemat z życia wzięty:
podstawowo używam Eloktrolux Super Silent i za każdym razem zastanawiam się, po co istnieją na świecie odkurzecze, które słabiej ciągną i wyją jak potępieńce. W Elektroluxie nabardziej hałasuje powietrze zasysane przez rurę, silnika prawie nie ma. Do tego moc jakieś 800W czy coś, a nie jak mój poprzedni 2000W, a siła ciągu znacznie większa. Jakieś zaprzeczenie praw fizyki i akustyki, a naprawdę działa!
Podobnie z Dysonem- kup, sprawdź, a jak się nie spodoba- odeślij. Moim zdaniem- nie odeślesz.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 12:43
rotorron Użytkownik

To ja ci odpowiem,

elektroluks to badziewie – używałem.

Pozdrawiem marketing elektroluxa,  dyson to nie ten lewel – niestety dużo wyżej.

Odpowiedz

5 Kwiecień 2018 o 00:08

mam obydwa, ale nie uważam tak, może dlatego że obydwa w innych klasach…

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 13:05
pawelburza91 Użytkownik

Czytam i czytam, płacze i się śmieje, ale jedno jest pewne, prawie wszyscy tu majo dysona tylko nie ja!

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 13:37
rotorron Użytkownik

wszyscy nie, ale ja mam. To trochę tak jak z samochodami z wyższej pólki – wszyscy by chcieli mieć, ale nie wszystkich stać -,więc krtykują bo widzieli w salonie.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 14:00
RobertNi Użytkownik

Mam model topowy, i używamy go ciągle. Sprawdza się do szybkiego sprzątnięcia między sprzątaniami. Kabel się nie pałęta, etc. Sprzęt wisi sobie w szafie.

Polecam!!! Super rzecz. Bez porównania do zwykłego sprzętu za kilka stów. I nie ma tych okropnych worków.

Normalny odkurzacz mamy też Dysona. Słowa złego nie powiem.

Jedyny mankament – cena… i bateria mogłaby być większa. U mnie trzeba się uwijać. Ale daje radę na salon i hol, i po 30 min. schody i hol na piętrze.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 14:05
wyrmlord Użytkownik

To ja tak od czapy…

ostatnio obadywałem temat odkurzaczy bezprzewodowych (dość już miałem targania Zelmera Syrius) i wahałem się pomiędzy Roombą i Dysonem właśnie. A tak naprawdę ich zamiennikami z Kitaju, bo jednak te 2000 zyla to trochę przydużo.

Ostatecznie stanęło na Dibea C17, słabszym i cichszym odpowiedniku Dysona V7. OK, może i nie podnosi paneli z podłogi, ale z paprochami, sierścią z dwóch kotów i żwirkiem radzi sobie lepiej niż dobrze. Do codziennego przelecenia się po moich 48 m2 wystarczy, a do gruntownych sobotnich porządków i tak wyciąga się z szafy Zelmera. No i dałem 400 zł, a nie 1400.

Prawdziwy Dyson to inna liga, ale nie skreślajcie z marszu tych trochę słabszych. Oczywiście o Hykerze z Biebrąki za 130 zł nie mówię, bo to ludziom na śmiech, a użytkownikom na wkruw, ale Dibea, Deik czy Shark są dostępne dla śmiertelników, a robotę robią.

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 14:42
synek84 Użytkownik

Czy ktoś wie czym się różni wersja V8 od V8 NEW i V8 PRO? Bo nie wiem co wybrać…

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 14:53
Shenli Użytkownik

V8 Pro ma więcej końcówek. Kupiłem niedawno w EURO na raty wyszedł 2100. Z myślą zastąpienia głównego odkurzacza w mieszkaniu 58 m2. Przesiadałem się z Zelmera na kablu za około 300 zł. Myślałem że będzie podobnie “ciągnął” ale teraz dopiero widzę ile syfu miałem w dywanach. Nie wiem jak V6 ale V8 myślę że do odkurzania powierzchni do 70-80 m w zupełności może wystarczyć jedno ładowanie V8. Siła ssania w zupełności wystarczająca (na grubych dywanach tylko czasem włączam turbo).

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 14:58
Shenli Użytkownik

Trzeba pamiętać o tym, że nie wszędzie da się wcisnąć takim odkurzaczem (pod łóżko czy pod narożnik kanapę). W porównaniu do tradycyjnego odkurzacza. (tylko końcówką do dywanów można położyć odkurzacz na bok  i w miarę płasko rura wchodzi, z końcówką do parkietu jest to niemożliwe – może być tylko w pionie)

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 22:02
wojkazusek Użytkownik

FD1BOoxi

Odpowiedz

4 Kwiecień 2018 o 23:16
adriatex Użytkownik

Ktoś kiedyś się zdziwił, ale ja zwykły odkurzacz też wyciągam raz na kilka tygodni,, co najmniej 4. Na co dzień mam Roomba 880 i uważam, że pomimo horrendalnie wysokiej ceny, Roomba była jej warta.

Tutaj moc ssania jest większa, więc swoją robotę zrobi, ale sprzątanie codzienne nie ogranicza się do opróżniania pojemnika co kilka dni ????

Mowa o 2 pokojach i łazience, niespełna 50 metrów kwadratowych. Gdybym do tej pory nie zaufał robotowi, pewnie kupiłbym Dysona czy jakąś przemysłówkę aku i sobie chwalił.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.