12 Kwiecień 2018 o 00:00
iBOOD

Microsoft Surface Book 2 | Dysk SSD | 13,5" | i7 | 256 GB

Microsoft Surface Book 2

Jaką transformację przeszła Microsoft w ostatnich latach. Od twórcy zakurzonego Internet Explorera i pakietu Microsoft Office amerykański gigant zamienił się w firmę wyznaczającą trendy w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Specyfikacja

Producent: Microsoft
Typ: Surface Book 2 (i7, 8 GB)
Gwarancja: 2 lata

Ten Microsoft Surface Book 2 pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest dostarczany z adapterem UE.

• Obudowa z magnezu
  • Żywotność baterii 17 godzin
  • Z systemem Windows 10 Pro

Wydajność
System operacyjny: Windows 10 Pro
Pamięć robocza: 8 GB LPDDR3 RAM
Prędkość pamięci: 1866 MHz
Procesor: Intel Core i7-8650U quad-core (tot 4,20 GHz Max Turbo) (8 generacja)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB GDDR5)
Dysk SSD (Solid State Drive): 256 GB
Napęd optyczny: nie

Wyświetlacz
Rozmiar: 13,5"
Rozdzielczość: 3000 x 2000
Ekran dotykowy: tak
Proporcje: 3:2
Typ ekranu: TFT-LCD
Typ ekranu dotykowego: Pojemnościowy ekran dotykowy

Łączność
Wifi: 802,11 a / b / g / n / ac
Bluetooth: wersja 4.1
2x USB 3.1
1x USB-C
2x port Surface Connect
1x Złącze słuchawkowe (3,5 mm)

Urządzenia peryferyjne
Mikrofon: Tak
Kamera tylna: tak (8 MP)
Kamera przednia: tak (5 MP)
Głośniki: 2
Czytnik linii papilarnych: Nie
Rozpoznawanie twarzy: Tak
Klawiatura: QWERTY

Zasilanie
Żywotność baterii: 17 godzin
Liczba baterii: 1

Właściwości fizyczne
Wymiary: 312,0 x 232,00 x 15,00–23,00 mm
Waga: 1,64 kg (łącznie z klawiaturą)

Kolor: szary
Obudowa: magnez
W zestawie: zasilacz sieciowy

12 Kwiecień 2018 o 00:16
L4U Użytkownik

Komputer naprawdę fajny, plusem jest dedykowana karta graficzna, ale czy za tą cenę?

12 Kwiecień 2018 o 10:04
demoll Użytkownik

Piekny sprzet, cena wysoka ale urzadzenie wszechstronne, w porownaniu do zabawek gruszki ktore cene maja podobna a ich funkcjonalnosc to fb twiter snapchat i internet, to ten sprzet jest i lepszy i tanszy. Polecam zamiast kupowania gowien od gruszki.

12 Kwiecień 2018 o 11:55
qb4hkm Użytkownik

Gruszki? Nie słyszałem.

12 Kwiecień 2018 o 11:56
Arccos Użytkownik

Sprzęt bardzo dobry, ale z tą “gruszką to nie masz racji”. Air jest tańszy (fakt, że nie dotykowy ekran i na stałe). Macbook Pro to już typowy laptop segmentu biznes (i fakt, że droższy). Nie masz racji co do funkcjonalności, bo ta jest w Mac OS X znacznie większa. Masz sporo świetnego oprogramowania niedostępnego w Windows. Masz świetną integrację z iOS. Masz pełną funkcjonalność Windows dzięki VMware Fusion, który bezproblemowo wspiera także ESXi. Osobiście posiadam zarówno Macbooka, jak i odpowiednik MS Surface 4 firmy Lenovo (kupiony za bardzo dobrą cenę na iBood).

12 Kwiecień 2018 o 12:42
tmirta Użytkownik

@demoll Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz…

12 Kwiecień 2018 o 13:21
Buko84 Użytkownik

@Arccos a jaki dokładnie model jest tym odpowiednikiem

12 Kwiecień 2018 o 13:28
ViNYLec Użytkownik

Wypowiem się jako użytkownik Macbooka Pro od 2 lat. Aktualnie laptop czeka na nowego użytkownika. Są oczywiście aplikacje dedykowane dla Mac jak Final Cut Pro, Garageband i pewnie parę innych, ale sporo aplikacji występuje tylko na Windows i nie ma sensownego zamiennika. Nawet głupi klient OpenVPN jak tunelblick kuleje, a działający kosztuje, to samo edytor grafiki. Na Windows jest nieporównywalnie więcej softu, w szczególności biznesowego jak np klient SAP. Używanie maszyn wirtualnych jest na dłuższą metę niewygodne, użżywałem Fusion, teraz używam Parallels, bez entuzjazmu, wolę odpalić drugi komputer z Windows. Z Surface też miałem do czynienia, taki większy tablet z klawiaturą o niezłej specyfikacji, od biedy nada się do pracy, ale bym go nie kupił. Jeśli ktoś nie potrzebuje odpinanej klawiatury lepiej sprawdzi się ultrabook jak Dell XPS 13.

12 Kwiecień 2018 o 13:46
wlochaty Użytkownik

A to ciekawe z tą funkcjonalnościa… Podobnie jak Ty mam MBP`17 i SP`17 w wersji M3 (po przesiadce z SP3 i5). Mac służy mi tylko i wyłącznie do FCPX, do reszty zadań wolę Surface`a. Multimedia, filmy to wszystko przyjemniej ogarnia się na Windzie, Office na MAC kuleje, problemy z roamingiem wifi, brak wsparcia defaultowej przeglądarki dla wyższych rozdzielczości na YT i o ile pamietam Netflix i pomimio bleeding`u na Surface obrazek bardziej mi się na nim podoba. Bezgłośna praca to również plus dla Mikroszitu.

12 Kwiecień 2018 o 14:08
Arccos Użytkownik

@Buko84 – kupiłem na iBood model Lenovo MIIX 700 – 12ISK na Intelu m7. Jest to odpowiednik Surface 4, a nie modelu Surface Book. Cieszy obecność wbudowanego LTE. Produkty Apple nie ma sensu bezpośrednio porównywać: iPad Pro to typowy tablet z rysikiem na mobilnym systemie, którego bezpośrednim konkurentem może być Galaxy Tab S3. Macbooki Air, Pro to typowe laptopy. Produkty Microsoft z Windows 10, to jednak przenośne komputery, gdzie Surface bardziej przypominają tablety przez słabsze podzespoły od serii Surface Book oraz tabletową klawiaturę.

12 Kwiecień 2018 o 14:12
Arccos Użytkownik

@ViNYLec Zgadzam się, że sam Mac OS X może dla wielu okazać się niewystarczający (również dla mnie). Osobiście nie mam jednak problemów z wirtualizacją Windowsa, czy Unixa. Od wielu lat z nią obcuję, czy to w pracy VMware ESXi na serwerach, czy w domu VMware Workstation dla Windows lub wspomniane VMware Fusion dla Mac OS X (kwestia przyzwyczajenia).

12 Kwiecień 2018 o 14:13
wlochaty Użytkownik

@Arccos

tabletową klawiaturę, wciąż lepszą od tych twardych i głośnych w MBP17.

12 Kwiecień 2018 o 14:19
Arccos Użytkownik

@ wlochaty – Ja mam MBP na i7 + mac mini 2012 late na i7 (ten ostatni, który można było “tanio” podrasować, tzn. ma zwykłe SO-DIMMy i dysk SATA). Office na MAC kuleje, ale mam go na wirtualce, problemów z roamingiem wifi nie mam, bo bardzo sprawnie działa w połączeniu z iPhone. Pytanie: używasz MS Edge lub IE??? No właśnie. Safari jest u mnie czwartym wyborem: 1.) Firefox, 2.) Opera, 3. Chrome, 4. Safari.

12 Kwiecień 2018 o 15:34
ViNYLec Użytkownik

@Arccos: Zgadza się, kwestia przyzwyczajenia. Przyzwyczaiłem się, co nie znaczy że mi się to podoba ale trzeba było poczekać aż się leasing skończy :) Następny tylko z Windows, gdzie nie muszę kombinować. Windows 8 był kulawy, Windows 7 trochę brakowało do użyteczności. W łaśnie, na Mac nawet z klawiaturą trzeba kombinować. Mój ulubiony soft pod Windows, XManager Enterprise ma kopiuj/wklej pod kombinacjami Ctrl+Insert i Shift+Insert. Przyzwyczaiłem się do tego nawet używać myszki, ale to tylko proteza.

12 Kwiecień 2018 o 17:06
Arccos Użytkownik

Ja polubiłem wirtualizację. Nawet gdybym jej nie lubił to nie bardzo miałbym wyjście. Potrzebuję także Windows max. 7 i max. 32-bit. Starsze maszyny, które serwisuję pamiętają jeszcze czasy dyskietek, portów RS-232 i aplikacji 16-bitowych. Na Mac OS X działa one nie gorzej niż na Windows 10 64-bit. Macbook ma super wygodny touchpad w porównaniu do konkurencji z rewelacyjnie rozwiązanymi gestami. Efekt: ruch trzema palcami w lewo i jestem w Windows, ruch trzema palcami w prawo i wracam do Mac OS X. Myszki na Macu nie używam.

12 Kwiecień 2018 o 19:09
boryspo Użytkownik

@ViNYLec akurat Ctrl+Insert / Shift+Insert to są normalne skróty klawiaturowe w Windows. Fakt, dużo mniej znane, ale moim zdaniem wygodniejsze – łatwiej o ich bezwzrokowe użycie, bo tych przycisków nie da się pomylić na zwykłej klawiaturze.

12 Kwiecień 2018 o 12:39
Tupteq Użytkownik

Czy ja dobrze widzię, ekran TFT w sprzęcie za taką cenę? To pomyłka, czy żart producenta?

12 Kwiecień 2018 o 14:28
marcus1212 Użytkownik

Tak, a widzisz w tym jakiś problem? Spodziewałeś się OLED?

12 Kwiecień 2018 o 13:20
Buko84 Użytkownik

@Arccos a jaki dokładnie model jest tym odpowiednikiem?

12 Kwiecień 2018 o 22:14
krupers Użytkownik

Jedni z Was są albo troll’ami (proszę, by tak było), albo totalnymi idioooooo… ignorantami!
Możecie mieć Mac’a, MacBook’a, iPad’a i cokolwiek chcecie, ale NIC nie zastąpi rysika do Surface. To największy atut tego systemu i jeśli chcecie mieć coś, co ma być tabletem o dużej wydajności w opcją konwersji na notebook’a – nie ma NIC lepszego. Taka prawda i powie to każdy, kto prawdziwie się na takich rzeczach zna lub… przynajmniej spróbował tego w akcji.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.