12 Kwiecień 2018 o 00:00
iBOOD

Microsoft Surface Book 2 | Dysk SSD | 13,5" | i7 | 256 GB

Microsoft Surface Book 2

Jaką transformację przeszła Microsoft w ostatnich latach. Od twórcy zakurzonego Internet Explorera i pakietu Microsoft Office amerykański gigant zamienił się w firmę wyznaczającą trendy w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Specyfikacja

Producent: Microsoft
Typ: Surface Book 2 (i7, 8 GB)
Gwarancja: 2 lata

Ten Microsoft Surface Book 2 pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest dostarczany z adapterem UE.

• Obudowa z magnezu
  • Żywotność baterii 17 godzin
  • Z systemem Windows 10 Pro

Wydajność
System operacyjny: Windows 10 Pro
Pamięć robocza: 8 GB LPDDR3 RAM
Prędkość pamięci: 1866 MHz
Procesor: Intel Core i7-8650U quad-core (tot 4,20 GHz Max Turbo) (8 generacja)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 (2 GB GDDR5)
Dysk SSD (Solid State Drive): 256 GB
Napęd optyczny: nie

Wyświetlacz
Rozmiar: 13,5"
Rozdzielczość: 3000 x 2000
Ekran dotykowy: tak
Proporcje: 3:2
Typ ekranu: TFT-LCD
Typ ekranu dotykowego: Pojemnościowy ekran dotykowy

Łączność
Wifi: 802,11 a / b / g / n / ac
Bluetooth: wersja 4.1
2x USB 3.1
1x USB-C
2x port Surface Connect
1x Złącze słuchawkowe (3,5 mm)

Urządzenia peryferyjne
Mikrofon: Tak
Kamera tylna: tak (8 MP)
Kamera przednia: tak (5 MP)
Głośniki: 2
Czytnik linii papilarnych: Nie
Rozpoznawanie twarzy: Tak
Klawiatura: QWERTY

Zasilanie
Żywotność baterii: 17 godzin
Liczba baterii: 1

Właściwości fizyczne
Wymiary: 312,0 x 232,00 x 15,00–23,00 mm
Waga: 1,64 kg (łącznie z klawiaturą)

Kolor: szary
Obudowa: magnez
W zestawie: zasilacz sieciowy

12 Kwiecień 2018 o 00:16
L4U Użytkownik

Komputer naprawdę fajny, plusem jest dedykowana karta graficzna, ale czy za tą cenę?

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 10:04
demoll Użytkownik

Piekny sprzet, cena wysoka ale urzadzenie wszechstronne, w porownaniu do zabawek gruszki ktore cene maja podobna a ich funkcjonalnosc to fb twiter snapchat i internet, to ten sprzet jest i lepszy i tanszy. Polecam zamiast kupowania gowien od gruszki.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 11:55
qb4hkm Użytkownik

Gruszki? Nie słyszałem.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 11:56
Arccos Użytkownik

Sprzęt bardzo dobry, ale z tą “gruszką to nie masz racji”. Air jest tańszy (fakt, że nie dotykowy ekran i na stałe). Macbook Pro to już typowy laptop segmentu biznes (i fakt, że droższy). Nie masz racji co do funkcjonalności, bo ta jest w Mac OS X znacznie większa. Masz sporo świetnego oprogramowania niedostępnego w Windows. Masz świetną integrację z iOS. Masz pełną funkcjonalność Windows dzięki VMware Fusion, który bezproblemowo wspiera także ESXi. Osobiście posiadam zarówno Macbooka, jak i odpowiednik MS Surface 4 firmy Lenovo (kupiony za bardzo dobrą cenę na iBood).

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 12:42
tmirta Użytkownik

@demoll Chyba nie masz pojęcia o czym piszesz…

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 13:21
Buko84 Użytkownik

@Arccos a jaki dokładnie model jest tym odpowiednikiem

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 13:28
ViNYLec Użytkownik

Wypowiem się jako użytkownik Macbooka Pro od 2 lat. Aktualnie laptop czeka na nowego użytkownika. Są oczywiście aplikacje dedykowane dla Mac jak Final Cut Pro, Garageband i pewnie parę innych, ale sporo aplikacji występuje tylko na Windows i nie ma sensownego zamiennika. Nawet głupi klient OpenVPN jak tunelblick kuleje, a działający kosztuje, to samo edytor grafiki. Na Windows jest nieporównywalnie więcej softu, w szczególności biznesowego jak np klient SAP. Używanie maszyn wirtualnych jest na dłuższą metę niewygodne, użżywałem Fusion, teraz używam Parallels, bez entuzjazmu, wolę odpalić drugi komputer z Windows. Z Surface też miałem do czynienia, taki większy tablet z klawiaturą o niezłej specyfikacji, od biedy nada się do pracy, ale bym go nie kupił. Jeśli ktoś nie potrzebuje odpinanej klawiatury lepiej sprawdzi się ultrabook jak Dell XPS 13.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 13:46
wlochaty Użytkownik

A to ciekawe z tą funkcjonalnościa… Podobnie jak Ty mam MBP`17 i SP`17 w wersji M3 (po przesiadce z SP3 i5). Mac służy mi tylko i wyłącznie do FCPX, do reszty zadań wolę Surface`a. Multimedia, filmy to wszystko przyjemniej ogarnia się na Windzie, Office na MAC kuleje, problemy z roamingiem wifi, brak wsparcia defaultowej przeglądarki dla wyższych rozdzielczości na YT i o ile pamietam Netflix i pomimio bleeding`u na Surface obrazek bardziej mi się na nim podoba. Bezgłośna praca to również plus dla Mikroszitu.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 14:08
Arccos Użytkownik

@Buko84 – kupiłem na iBood model Lenovo MIIX 700 – 12ISK na Intelu m7. Jest to odpowiednik Surface 4, a nie modelu Surface Book. Cieszy obecność wbudowanego LTE. Produkty Apple nie ma sensu bezpośrednio porównywać: iPad Pro to typowy tablet z rysikiem na mobilnym systemie, którego bezpośrednim konkurentem może być Galaxy Tab S3. Macbooki Air, Pro to typowe laptopy. Produkty Microsoft z Windows 10, to jednak przenośne komputery, gdzie Surface bardziej przypominają tablety przez słabsze podzespoły od serii Surface Book oraz tabletową klawiaturę.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 14:12
Arccos Użytkownik

@ViNYLec Zgadzam się, że sam Mac OS X może dla wielu okazać się niewystarczający (również dla mnie). Osobiście nie mam jednak problemów z wirtualizacją Windowsa, czy Unixa. Od wielu lat z nią obcuję, czy to w pracy VMware ESXi na serwerach, czy w domu VMware Workstation dla Windows lub wspomniane VMware Fusion dla Mac OS X (kwestia przyzwyczajenia).

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 14:13
wlochaty Użytkownik

@Arccos

tabletową klawiaturę, wciąż lepszą od tych twardych i głośnych w MBP17.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 14:19
Arccos Użytkownik

@ wlochaty – Ja mam MBP na i7 + mac mini 2012 late na i7 (ten ostatni, który można było “tanio” podrasować, tzn. ma zwykłe SO-DIMMy i dysk SATA). Office na MAC kuleje, ale mam go na wirtualce, problemów z roamingiem wifi nie mam, bo bardzo sprawnie działa w połączeniu z iPhone. Pytanie: używasz MS Edge lub IE??? No właśnie. Safari jest u mnie czwartym wyborem: 1.) Firefox, 2.) Opera, 3. Chrome, 4. Safari.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 15:34
ViNYLec Użytkownik

@Arccos: Zgadza się, kwestia przyzwyczajenia. Przyzwyczaiłem się, co nie znaczy że mi się to podoba ale trzeba było poczekać aż się leasing skończy :) Następny tylko z Windows, gdzie nie muszę kombinować. Windows 8 był kulawy, Windows 7 trochę brakowało do użyteczności. W łaśnie, na Mac nawet z klawiaturą trzeba kombinować. Mój ulubiony soft pod Windows, XManager Enterprise ma kopiuj/wklej pod kombinacjami Ctrl+Insert i Shift+Insert. Przyzwyczaiłem się do tego nawet używać myszki, ale to tylko proteza.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 17:06
Arccos Użytkownik

Ja polubiłem wirtualizację. Nawet gdybym jej nie lubił to nie bardzo miałbym wyjście. Potrzebuję także Windows max. 7 i max. 32-bit. Starsze maszyny, które serwisuję pamiętają jeszcze czasy dyskietek, portów RS-232 i aplikacji 16-bitowych. Na Mac OS X działa one nie gorzej niż na Windows 10 64-bit. Macbook ma super wygodny touchpad w porównaniu do konkurencji z rewelacyjnie rozwiązanymi gestami. Efekt: ruch trzema palcami w lewo i jestem w Windows, ruch trzema palcami w prawo i wracam do Mac OS X. Myszki na Macu nie używam.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 19:09
boryspo Użytkownik

@ViNYLec akurat Ctrl+Insert / Shift+Insert to są normalne skróty klawiaturowe w Windows. Fakt, dużo mniej znane, ale moim zdaniem wygodniejsze – łatwiej o ich bezwzrokowe użycie, bo tych przycisków nie da się pomylić na zwykłej klawiaturze.

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 12:39
Tupteq Użytkownik

Czy ja dobrze widzię, ekran TFT w sprzęcie za taką cenę? To pomyłka, czy żart producenta?

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 14:28
marcus1212 Użytkownik

Tak, a widzisz w tym jakiś problem? Spodziewałeś się OLED?

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 13:20
Buko84 Użytkownik

@Arccos a jaki dokładnie model jest tym odpowiednikiem?

Odpowiedz

12 Kwiecień 2018 o 22:14
krupers Użytkownik

Jedni z Was są albo troll’ami (proszę, by tak było), albo totalnymi idioooooo… ignorantami!
Możecie mieć Mac’a, MacBook’a, iPad’a i cokolwiek chcecie, ale NIC nie zastąpi rysika do Surface. To największy atut tego systemu i jeśli chcecie mieć coś, co ma być tabletem o dużej wydajności w opcją konwersji na notebook’a – nie ma NIC lepszego. Taka prawda i powie to każdy, kto prawdziwie się na takich rzeczach zna lub… przynajmniej spróbował tego w akcji.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.