20 Czerwiec 2018 o 00:00
iBOOD

Apple MacBook Pro 15,4" 2016 | i7 | 256 GB SSD | Touchbar

Apple MacBook Pro 15,4" 2016

Jeśli zależy Ci na jakości, wybierzesz MacBooka. A dla ludzi, którzy chcą najlepszych z najlepszych, dziś mamy MacBook Pro. Z panelem dotykowym, procesorem i7 (2,6 GHz), ekranem 15,4", 16 GB pamięci RAM i SSD 256 GB.

Specyfikacja

Producent: Apple
Typ: MacBook Pro 2016 (15.4", 256 GB)
Gwarancja: 2 lata

• Z Apple Touch Bar
  • 16 GB pamięci RAM, 256 GB SSD
  • Radeon Pro 450 (2 GB)

Wyświetlacz
Typ: Retina
Rozmiar: 15,4 cala
Rozdzielczość: 2880 x 1800
Proporcje: 16:9
Podświetlenie LED: tak
Ekran dotykowy: nie

Wydajność
System operacyjny: OS X 10.12 Sierra
Pamięć robocza: 16 GB LPDDR3 (2133 MHz)
Procesor: Intel Core i7 (2,6 GHz, maks. 3,5 GHz)
Karta graficzna: Intel Radeon Pro 450 (2 GB DDR5)
Miejsce przechowywania: dysk SSD 256 GB

Łączność
Połączenia: 4x Thunderbolt, słuchawki
Wifi: tak, 802.11ac
Napęd optyczny: nie

Wykonanie
Touchpad: Tak, z Force Touch
Głośnik: Stereo
Zintegrowany mikrofon: tak
Typ klawiatury: UK-QWERTY
Zintegrowana kamera internetowa: tak

Zasilanie
Rodzaj baterii: polimerowo-litowa
Żywotność baterii: do 10 godzin
Czas gotowości: do 30 dni
Jednostka zasilająca: 87 W

Właściwości fizyczne
Kolor: Space Gray
Obudowa: aluminium
Wymiary: 34,9 x 1,55 x 24,1 cm
Waga: 1,83 kg

20 Czerwiec 2018 o 00:22
thorb Użytkownik

Z doświadczenia (a nie z teorii) mogę polecić. Cena jest interesująca a w tej specyfikacji chodzi naprawdę fajnie. Warto dokupić sobie do takiego zestawu Paralles – Windowsy czy linux chodzą (równolegle) bezproblemowo i płynnie. Wadą jest oczywiście konieczność targania torby przejściówek ;) a przynajmniej ze 2 – na “zwykłe” USB i na np. HDMI.

Rozmiar i waga są dużym plusem wg mnie i jak ktoś szuka wydajnego i stabilnego (MacOS*) laptopa to warto. Co do touchbar to zbędny gadżet, ale po prostu tu jest w standardzie.

*Windows 10 też nie sprawiają problemów, MacOS też ma swoje zalety i wady, ale z Windows na Parallels jest to bardzo fajny komputer to wszelkiej maści pracy.

20 Czerwiec 2018 o 07:40
p767 Użytkownik

Stary! Instalacja windowsa na Macu to jak bzykanie transwestyty. Po co instalować wirusa na dobrym komputerze?

20 Czerwiec 2018 o 07:46
Guernsey Użytkownik

Ponieważ są programy, które nie są dostępne na mac-a. Sam mam kilka do obsługi maszyn drukujących. A wolę mieć wszystko na jednym komputerze, niż na dwóch osobnych.

20 Czerwiec 2018 o 08:44
Mah111 Użytkownik

No to z doświadczenia powiem że do pracy starsze generacje były dużo lepsze.
Wszystkie wyjścia dostępne, normalny, wygodny skok klawiatury, w nowym pasek górny ostatecznie wyłączasz przez przypadkowe ‘kliknięcia’ i wywoływanie niepożądanych funcji.
Aplikacje microsoftu (uwierz że biznes sporo ich używa) chodzą jakby chciały a nie mogły (teams, outlook itp.).
Jedyny spory plus to natywna obsługa linuxa z której korzystam na codzień. Ale do tego starsza generacja jest więcej niż wystarczająca.

20 Czerwiec 2018 o 09:59
saning Użytkownik

thorb nie pisze o instalacji Windows ZAMIAST OSX ani nawet obok OSX. Chodzi o parallels (ew. VMWare Fusion, które jest znacząco tańsze) – czyli uruchamianie maszyny wirtualnej z windowsami. Przydaje się choćby po to, żeby uruchomić stronę która wymaga ActiveX (niestety bardzo częste przy kamerach i monitoringu) czy odpalić jakiś program którego producent nie pamiętał o istnieniu innych systemów niż MS Windows.

20 Czerwiec 2018 o 22:58
L4U Użytkownik

Z tego co widziałem Parallels jest tańszy od VMWare Fusion, skąd twierdzenie że jest odwrotnie?

20 Czerwiec 2018 o 09:06
kfoltynski Użytkownik

W tym macu ziarenko piasku potrafi zablokować klawisz. OSX polecam, ale nie w tym wydaniu. Mid 2015 jak coś

20 Czerwiec 2018 o 10:02
saning Użytkownik

Żeby to była wersja 13″ to już bym się zastanawiał nad kupnem… 15,4″ to jednak jest klonkier.

Szkoda, że ładowanie przez USB-C, rezygnacja z Magsafe to był fatalny błąd. No ale to już sprawa Apple…

20 Czerwiec 2018 o 12:30
Tupteq Użytkownik

Klawiatura UK – taki mały szkopuł. Ta klawiatura jest inna od tej, do której my Polacy jesteśmy przyzwyczajeni.

Kolejna sprawa to 256GB dysku to może być za mało. Szczególnie, gdy używasz kilku systemów i/lub masz trochę gier (np. Steam), bo tego sobie w chmurze nie potrzymasz.

20 Czerwiec 2018 o 14:00
LukasF78 Użytkownik

Offtopic: ibood właśnie anulował mi zamówienie na HP elitebook. To wredne!

Jestem ich klientem od ponad 5 lat, a tu takie świństwo. Bez słowa tłumaczenia. W mojej ocenie wiarygodność tej firmy jest niska. Jestem rozczarowany.

Jest ktoś tutaj w podobnej sytuacji???

20 Czerwiec 2018 o 17:31
Moderator iBOOD Moderator

Witam, proszę trzymać się tematu dyskusji, w innych sprawach zachęcam do kontaktu pod adresem bok@ibood.pl

20 Czerwiec 2018 o 17:48
LukasF78 Użytkownik

Rzadko spotykana tutaj reakcja moderatora :)

Ja pisałem powyżej w temacie „zakup komputera typu laptop w serwisie ibood.com.” Uważam, źe mimo wszystko w temacie.

Z powyższego adresu e-mail pozwoli Pan, ale nie skorzystam. Dostałem już wyjaśnienie „z przyczyn od nas niezależnych…”

20 Czerwiec 2018 o 19:29
Tested_PL Użytkownik

Wszystkie moje 3 laptopy które zamówiłem nadal wiszą jako już potwierdzone, więc musiałeś po prostu mieć pecha..

20 Czerwiec 2018 o 23:06
Jbart Użytkownik

Dobre :)

Szkoda że reakcje moderatorów nie są tak szybkie i zdecydowane  przy opowiadaniu na pytania dotyczące specyfikacji kota w worku

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.