2 Styczeń 2019 o 00:00
iBOOD

Oczyszczacz powietrza Rowenta Intense Pure Air Connect | PU4080

Rowenta Intense Pure Air Connect | PU4080

Rowenta Intense Pure Air Connect zapewnia zdrowsze życie, analizując i kontrolując jakość powietrza. Unikalny, 4-stopniowy system filtracyjny wychwytuje do 100% alergenów i drobnych cząstek.

Specyfikacja

Producent: Rowenta
Typ: PU4080 Intense Pure Air Connect Air Cleaner
Gwarancja: 2 lata

• Niszczy formaldehyd
  • Liczne tryby
  • Unikalny, 4-stopniowy filtr

Ogólne
Moc: 80 W
Nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 70 m²
Filtr zapachowy
Filtr węglowy
Filtr wstępny

Ustawienia i funkcje
EKran
Timer
Tryb nocny
Liczba miejsc: 4
Regulowany wylot powietrza
Automatyczne wyłączanie
Aplikacja

Funkcje bezpieczeństwa i sygnalizacji
Lampka kontrolna
Przełącznik on-off
Wyłącznik bezpieczeństwa

Właściwości fizyczne
Wymiary: 24,1 x 26,2 x 49 cm
Waga: 5,35 kg

W zestawie
Oczyszczacz powietrza
Instrukcja obsługi
Różne filtry

2 Styczeń 2019 o 07:41
pw13 Użytkownik

Zna ktoś ten model? Warto?

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 08:04
fiskomp Użytkownik

Z jednej strony niby fajna sprawa, oczyści powietrze i człowiek lepiej funkcjonuje, ale z drugiej trzeba by żyć w takim na okrągło. Wystarczy, że wyjdziemy na zewnątrz i alergia, różne przypadłości oddechowe wrócą ze zdwojoną siłą.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 08:27
Verenne Użytkownik

Nigdzie nie ma informacji, jak często trzeba wymieniać filtry.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 11:12
adriatex Użytkownik

Na zdjęciu filtr węglowy i HEPA wyglądają identycznie jak do mojego Philipsa. Węglowy wymienia się co 12 miesięcy, HEPA co 24, przynajmniej wg instrukcji.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 12:16
Verenne Użytkownik

A cenowo jak to wychodzi?

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 08:35
Verenne Użytkownik

Poza tym nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tego modelu, również na stronie producenta.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 09:42
halloeu Użytkownik

Taniej na allegro

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 12:18
Verenne Użytkownik

Nie znalazłam

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 10:40
kuchtex Użytkownik

W tej cenie polecam Xiaomi mi air purifier.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 10:46
red_fork Użytkownik

Też myślałem o xiaomi 2s ale traktowanie przez ten oczyszczacz 300% przekroczenia pm2,5 jako norma skutecznie mnie zniechęciło. Można to ograć własnymi ustawieniami, które niestety nie są dostępne w wersji EU.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 23:33
Tomano_2005 Użytkownik

300% to ile pm 2,5?

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 23:44
red_fork Użytkownik

Wg WHO norma dzienna to 25ug, średnioroczna 10ug. Zarówno oczyszczacz xiaomi, jak i sam czujnik pm 2,5 xiaomi poziom poniżej 75 traktuje jako dobre powietrze… Takie ciekawe chińskie normy.

Pewnie dlatego też uważany jest za cichy oczyszczacz, skoro do 75ug działa na najniższych obrotach…

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 12:43
xorock Użytkownik

Kupiłem ostatnio Klartę Forste 2 ale ostatecznie zwróciłem. Odrobinę zbyt głośna dla małego dziecka. Jestem ciekaw jak ten się sprawuje bo tylko 100zł droższy. Model do 30m2 kosztuje w polskim sklepie 50zł taniej (80 z wysyłką).

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 14:07
pw13 Użytkownik

Jaki model do 30m2? PU4020? Raczej taki “mniejszy” byłby wystarczający dla mnie, więc może to dobra alternatywa… Xiaomi 2s też już odpuściłem, zastanawiając się ewentualnie nad jakimś Sharp’em, może ktoś poleca jakiś model konkretny?
Ciekawe jak to jest, że ten PU4080 nie jest opisany na stronie producenta.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 14:17
pw13 Użytkownik

Znalezione w opiniach do PU4020:
Dodam jeszcze, że producent wypuścił nowszą wersję tego oczyszczacza o symbolu PU4080, wyposażoną w aplikację na telefon do zdalnego sterowania. Niestety model ten jest jeszcze niedostępny w polskiej dystrybucji.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 13:11
bimki Użytkownik

zmęczyłem sporo czasu, ostatecznie kupiłem sharpa – nie ma co oszczędzać na jakości, dopiero sharp ma wydajność taką jak na opakowaniu albo lepszą. Testowałem tańsze rozwiazania i to szkoda kasy.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 14:08
pw13 Użytkownik

Tańsze, czyli jakie? Który model Sharpa wybrałeś i dlaczego?
Pozdrawiam.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 22:21
wawa82 Użytkownik

Ja mam sharpy:

UA-HG30E-B

KC-A50EUW

Własciwie największą zaleta to nawilżanie ewaporacyjne – trzyma wilgoć na poziomie 60%, żadnych plam, mgiełki lub nalotu jak w przypadku ultradźwiękowych.

Filtry mają dużą trwałość, przy obu można spać, automatycznie dostosowują prędkość do zapylenia i pojawienia się zapachu.

Sharpy robią robotę i mają filtry dostępne nawet po latach. Jedyny problem jaki z nimi mam, to to że w Japonii kosztują połowę tego co w Polsce. Więc ich cena to głównie cło i marża dystrybutora….

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 13:21
L4U Użytkownik

Smog to ostatnio całkiem dobry biznes, strach pomyśleć co by było gdyby go nie było…

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 16:00
pw13 Użytkownik

Jakie modele filtrów są kompatybilne z tym oczyszczaczem? Pytam, bo nie ma nigdzie tego modelu u nas, a jeśli filtry są takie same jak do PU4020, to już jest OK.

Odpowiedz

2 Styczeń 2019 o 16:07
pw13 Użytkownik

Instrukcja dla zainteresowanych: https://images-eu.ssl-images-amazon.com/images/I/C1xPc-DBbBS.pdf
Wygląda na to, że filtry sa kompatybilne z serią 40XX.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.