15 Kwiecień 2019 o 00:00
iBOOD

Soundbar Dolby Atmos SK10Y LG | 550 W | Technologia Meridian

Soundbar Dolby Atmos SK10Y

SK10Y LG idealnie pasuje do każdego telewizora o przekątnej 55" lub większej i robi dokładnie to, czego możesz się spodziewać - lub znacznie więcej. Wyposażony jest w Dolby Atmos, obsługuje dźwięk Hi-Res i ma wbudowany Chromecast czyli posiada możliwość obsługi za pomocą Google Assistant.

Specyfikacja

Producent: LG
Typ: Dolby Atmos | 500 W | 5.1.2 Ch | SK10Y
Gwarancja: 2 lata

• Wbudowany Chromecast
  • Meridian Hi-res audio
  • Absolutnie wysoka rozdzielczość dźwięku

Ogólne

• Typ produktu: Soundbar
  • Pasujące TV: 55" i większe

Audio

• Dolby Atmos
  • DTS Virtual: X
  • Certyfikat wysokiej rozdzielczości audio
  • Dźwięk 4K
  • Konwerter dźwięku
  • Zgodny z rozdzielczością 4K
  • Kanał: 5.1.2 rozdz
  • Moc Soundbaru: 350 W
  • Moc subwoofera: 200 W
  • ASC
  • Virtual Surround
  • Optymalizator MP3
  • Natural / Auto EQ

Połączenia

• Synchronizacja dźwięku telewizora
  • HDMI (HDCP 2.2)
  • USB
  • Audio optyczne
  • NFC

Multimedia

• Wifi
  • Bluetooth
  • Simplink
  • Odtwarzanie zewnętrznego dysku twardego

Przesyłanie strumieniowe audio

• Chromecast
  • Google Assistant

Format AV

• LPCM
  • Dolby Atmos
  • Dolby TrueHD
  • Dolby digital plus
  • Dolby Digital
  • DTS Digital Surround
  • FLAC
  • OGG
  • WAV
  • ALAC
  • MP3
  • WMA
  • AAC (MPEG4)
  • AAC +
  • AIFF

Wymiary

• Wymiary subwoofer: 221 (W) x 390 (H) x 312,8 (D) mm
  • Wymiary Soundbaur: 1443 (W) x 63 (H) x 146 (D) mm
15 Kwiecień 2019 o 00:06
EliEli Użytkownik

No przyznam że ostatnio oferty sounbarów na Ibood mnie pozytywnie zaskakują

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:09
rysior Użytkownik

heheh 550W w technologi Meridian ! :D tylko poboru prądu 46W … to juz musi być technologia LG :D https://www.valueelectronics.com/uploads/LG_SK10Y_Spec_Sheet__2_.pdf

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:09
ekterion Użytkownik

450 zł drożej niż był sk9y, spora różnica, ciekawe czy warto dołożyć

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:18
EliEli Użytkownik

Ponoć warto tyko szkoda że te tylne głośniki nie są w sprzedaży w PL. Trzeba na nie polować albo kupować na Amazonie

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:37
ghostec Użytkownik

sam soundbar jest trochę większy i mocniejszy oraz ma zaprogramowane ustawienie Meridian.

subwoofer wygląda na to, że jest taki sam.

zdjęcie pilota pokazuje, że ma ustawienie ustawienie “night”, o którym ktoś w SK9Y zapomniał.

gdyby nie to, że w piątek wreszcie rozpakowałem i zainstalowałem SK9Y w salonie to pewnie bym kupił.

PS. z rozpakowaniem sprzętu czekałem aż moja żona wyjdzie gdzieś na babski wieczór.

podmieniłem go za model SK5, który jest 33 cm krótszy!! jak myslicie zauważyła różnicę?? ;-)))

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 01:27
EliEli Użytkownik

Witam w klubie. Też czekałem z wypakowaniem aż żona sobie wyjedzie:)

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 03:18
Bloobik Użytkownik

Tryb night jest w sk9y, z aplikacji da się go uruchomić, tak samo można ustawiać głośność OVC, a też to jest wskazywane jako różnica między modelami. Także różnice między sk9y, a sk10y to tylko moc głośników 43W vs 50W na kanał, ustawienie standard vs meridiam, dodatkowy port hdmi i brak nfc w sk9y. No i oczywiście gabaryty, a tak pewnie jest to samo, a hdmi redukuje przestrzeń kolorów na ps4 z rgb na yuv 420. Do tego żaden nie obsługuje dts virtual x ( standard jest do stereo a nie do 5.1). Polecam tylne głośniki bo bez nich nie ma efektu dolby atmos praktycznie, chociaż nie wiem dlaczego LG nie dorzuciło na tylnych głośnikach dodatkowych OVC, dolby atmos działa najlepiej na 11 głośnikach, a zestawy LG mają ich max 9 plus subwoofer. No i brak dts:x, chociaż soundbar przerabia kaźde dolby audio na dolby atmos przy ustawieniu dolby atmos na xbox one x.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 07:32
vip300 Użytkownik

Kilka cm robi różnicę oby tego ftwoja żona nigdy nie sprawdziła hehehe

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 08:40
Pablo80 Użytkownik

A jaka to jest aplikacja ?

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 10:16
kotsinus Użytkownik

@Bloobik Sorry, bo nie jestem w temacie: co ma przestrzeń kolorów do soundbara? I ew. co to dźwięk 4K?

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 13:46
Bloobik Użytkownik

LG WiFi Speaker na google play jest do ściągnięcia

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 13:52
Bloobik Użytkownik

Ja mam podłączone pod wejście hdmi hdlka sprzętów (poprzez switch hdmi) i jak przrpuszczam sygnał przez sk9y to ps4 pro nie pozwala ustawić kolorów w RGB przy 4k, jakieś ograniczenie hdmi soundbara, że przy 50Hz i 60Hz w 4k z hdr i bez jest możliwy kolor yuv420 a nie rgb. Przy hdr to bez znaczenia, bez hdr troche ininne odcienie kolorów są. Nie mam pojęcia co to dźwięk 4k, chyba chwyt marketingowy. Ponoć soundbar przepuszcza też Dolby Vision, chociaż na xbox one x tego robić nie chce ale już na Apple tv 4k działa.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:17
nipson Użytkownik

420euro na Amazon, to normalna cena a nie żadne 4000zl nie dajcie się naciągać

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:21
Sewa67 Użytkownik

Za 420Euro na Amazon jest SK9Y, a tu w okazji SK10Y..

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:23
nipson Użytkownik

Sorry masz rację. 535euro. Czyli nawet w PL taniej bo po 2150zl, co niezmienia fakty że ceny wyjsciowe są idiotyczne

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 05:57
kris1916 Użytkownik

Było nie raz tłumaczone. Ceny wyjściowe ibood to ceny produktu w dniu rynkowej premiery ustalone przez producenta!

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 10:38
majkeljot Użytkownik

Było nie raz tłumaczone. Ceny wyjściowe Ibood to ceny wyssane z palca mające zachęcić mocniej niż normalnie, do rzucenia się na towar. Dowodem są czasem bardzo mocno różniące się te “ceny z dnia premiery” przy dokładnie tych samych produktach wystawianych kolejny raz.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 00:42
inobood Użytkownik

Witeczka … jest ktoś może z darmowym kodem na wysyłkę. Byłbym ogromnie rad Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 06:51
neoXs Użytkownik

Kupiłem model SK9Y na poprzedniej promocji i się b. rozczarowałem. Liczyłem na gigantyczny przeskok przy moim poprzednim Samsungu HW-K450, niestety ale pierwsze wrażenie było “to gra dużo gorzej”…. Po podłączeniu przez HDMI, bawieniu się ustawieniami itp udało mi się uzyskać lepszy dźwięk ale jak na sprzęt, który powinien bić na głowę starego Samsunga to był jakiś żart. Dlatego odesłałem SK9Y w ramach 14 dni zwrotu.

Z wyglądu sprzęt jest b ładny, ale użyteczność słaba. Nie wiem czy ten model wyżej jest lepszy ale jeśli chodzi o soundbary to nie polecam LG właśnie po przejechaniu się na SK9Y.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 10:09
nipson Użytkownik

Obadaj Arcam Solo SoundBar. Tego mam z Amazona za 300£. Jest dealer w UK który wysyła do PL. Tu w sklepach jak zawsze cena z kosmosu

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 10:21
Mirasek Użytkownik

A ja wręcz przeciwnie.

Pierwsze wrażenie faktycznie było, słabe. Odesłałem LG SK9Y i podłączyłem poprzedni HW-M550 i byłem załamany.

Teraz doszedł HW-N950 i jestem zadowolony, chociaż gdyby SK9Y miał efektowe to mocno by N950 nie ustępował.

Ten SK10Y może być bardzo fajny i gdybym się nie załapał na N950 to bym go kupił.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 11:29
ghostec Użytkownik

Mam pytanie o Samsunga HW-N950.

Namówiłem na niego mojego kumpla i ten mi teraz beret ryje, że nie grają mu tylne głośniki.

Na forum pisali o tym kilka razy, ale wolę zapytać świeżych nabywców.

Występuje ten problem faktycznie, czy mam iść do kumpla z flaszką i pogrzebać w ustawieniach?? :)

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 15:13
MusiCManiaC Użytkownik

Mnie gra wszystko bez problemu , nic nie trzeba było ustawiać , pomijając fakt ze nie mogę oglądać canal+ 4k :(

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 07:37
Jaca_ Użytkownik

gdyby ktoś był zainteresowany mam do odsprzedania soundbara Samsung HW-K950, używany 8 miesięcy. Kontakt: jac.wisniewski88 @ gmail.com

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 07:56
kbialuk Użytkownik

Bardzo serdecznie polecam, kontakt z tym Iboodowiczem, transakcje z Nim to czysta przyjemność, więc jeżeli ktoś tylko zstanawia się nad zakupem tego modelu… Śmiało!

Pozdrawiam

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 09:24
RobertMalocha Użytkownik

Hmm a co to dzwiek 4k :)

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 10:28
-fazik- Użytkownik

To dźwięk głośników po zakupie których Twój portfel staje się o 4K PLN lżejszy.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 12:08
wojciech.lacek Użytkownik

Haha, LOL

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 10:58
rav296 Użytkownik

Oprócz filmów jak radzi sobie z muzą w stereo?

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 11:59
tomekmi Użytkownik

A mogę podłączyć sobie jakieś inne głośniki tylne, niż te orginalnie przewidziane od LG?Mam tam naszykowane kable miedziane więc nawet lepiej po kablu niż wifi dla mnie.Pytanie czy jest taka możliwość i czy będą dobrze grały – jakaś synchronizacja całości, nie ciszej, nie głośniej niż SK10?

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 12:06
chmiel2k Użytkownik

Niestety nie da się. Tylko te oryginalne.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 12:47
MusiCManiaC Użytkownik

Mam pytanie do użytkowników sk9,sk 10 i soundbar samsunga . Nie zdążyłem tego sprawdzić jak kupiłem lg ale po podłączeniu soundbara samsunga za pomocą hdmi arc canal+ 4k przestał działać pokazuje sie komunikat ze moj tv nie wspiera 4k , i żebym przełączył tv na 1080… przed podłączeniem wspierał :)Może ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu ?

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 20:48
MusiCManiaC Użytkownik

Problem rozwiązany,  w instrukcji zalecają podłączenie do ARC zmieniłem wtyk na inny hdmi i wszystko działa jak należy.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 14:14
qualin Użytkownik

Cena może nie super rewelacyjna, ale za tą samą kase można jedynie dostać Sony xf-9000 z atmosem, które gra tak sobie bo nie posiada centralnego kanału, ani glosnikow pionowych.

Zamowilem i zobacze jak będzie. Zawsze można odesłac ;)

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 15:23
ekterion Użytkownik

Sony generalnie nie robi zbyt dobrych soudbarów, a ten wspomniany powyżej z atlasem ma niewiele wspólnego, w zasadzie tylko znalazł się w specyfikacji.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 15:43
qualin Użytkownik

Dlatego też go odrzuciłem bo soundbar z wbudieanumw tylko dwoma głośnikami w cenie prawie 2 tys to jakieś nieporozumienie ????

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 21:48
himanak Użytkownik

Zamiast sony xf9000 chyba polecilbym bardziej Samsung N650. Nie ma atmosa, ale daje rade, i dzwiek przestrzenny jest na sympatycznym poziomie, a cena ksztaltuje sie bardzo przyzwoicie ok. 1400zł.Troszkę móglby mniej dudnic przy ogladaniu TV na lektorach…  Myśle teraz o przesiadce na wlasnie LG SK9y , co sądzicie? Ktos ma porwónanie? Własnie mi uciekła oferta SK10Y na ibood ;/ wyprzedane podczas, gdy juz skladalem zamówienie! ;/

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 22:47
EliEli Użytkownik

Jeśli iupolujesz tego sk9y w taniej cenie jak ostatnio ibood wystawił to bierz. U mnie akurat sie nie sprawdziły i zwróciłem bo mam za duży salon zeby bez tylnych głośników dobrze to działało. Niestety tylne głośniki spk8co podbijają cenę i nie mam czasu na nie polować.

Odpowiedz

15 Kwiecień 2019 o 22:11
Tomano_2005 Użytkownik

Jak ktoś zainteresowany to mam do odsprzedania sk9y z poprzedniej oferty. gakki@wytnijto.o2.pl

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.