11 Grudzień 2016 o 00:00
iBOOD

Smartfon BlackBerry PRIV Secure Android z klawiaturą QWERTY

BlackBerry PRIV Secure Android

PRIV łączy wszystko z czego zawsze słynęły telefony BlackBerry z wszechstronnością urządzeń Android. Posiada wysuwaną klawiaturę oraz kamerę z certyfikatem Schneider-Kreuznach. Dodatkowo został wyposażony w liczne funkcje zabezpieczające.

To co wyróżnia ten telefon od pozostałych to to, w jaki sposób chroni Twoje dane. Nie ważne czy są to zdjęcia z wakacji czy ważna prezentacja. Telefon chroni Cię przez malware, wyłudzaniem danych oraz próbami hakerskimi. Co ważne robi to tak, że nie powoduje to dla Ciebie większych utrudnień. Oprogramowanie DTEK by BlackBerry for Android automatycznie monitoruje system oraz aplikacje. Gdy tylko wykryje zagrożenie, zostaniesz o tym poinformowany. Dodatkowo chroni Twój telefon przed robieniem zdjęć czy kręceniem filmów bez Twojej zgody, włączaniem mikrofonu, wysyłaniem wiadomości czy próbami uzyskania dostępu do książki telefonicznej. Poza tym możesz na nim bezpiecznie przechowywać notatki czy też wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości.

Wysuwana klawiatura fizyczna pozwala na wygodną pracę. Ekran o przekątnej 5,4” jest chroniony przez Corning Gorilla Glass 4. Zastosowanie technologii OLED sprawia, że kolory są wyraźne i naturalne. Co ważne ekran jest energooszczędny co pozwala na wydłużenie czasu pracy smartfona na baterii. W środku znajduje się bateria 3410 mAh, która pozwala nawet na 22,5 godziny pracy. Profesjonalna kamera 18 mp dual-flash pozwala na robienie doskonałych zdjęć.

Specyfikacja

Producent: Blackberry
Typ: PRIV Secure Android z klawiaturą QWERTY
Kolor: czarny
Gwarancja: 2 lata

• Chroni Twoje dane
  • System Android
  • Klawiatura

SIEĆ
Technologia: GSM / HSPA / LTE

BUDOWA
Wymiary: 147 x 77,2 x 9,4 mm
Waga: 192 g
Klawiatura: QWERTY
SIM: Nano-SIM

WYŚWIETLANIE
Typ: AMOLED pojemnościowy ekran dotykowy, 16M kolorów
Rozmiar: 5.4 cala
Rozdzielczość: 1440 x 2560
Multi-touch
Corning Gorilla Glass 4
Zakrzywione krawędzie ekranu

PLATFORMA
System operacyjny: Android OS, V5.1.1 , upgrade do 6.0.1
Chipset: Qualcomm MSM8992 Snapdragon 808
Procesor: Hexa-Core (4x1.4 GHz Cortex-A53 i 2x1.8 GHz Cortex-A57)
GPU: Adreno 418

PAMIĘĆ
Gniazdo kart: microSD, do 256 GB (dedykowany slot)
Wewnętrzna: 32 GB, 3 GB pamięci RAM

APARAT FOTOGRAFICZNY
Podstawowy: 18 MP, f / 2.2, 27mm, optyka Schneider-Kreuznach, OIS, detekcja fazy autofocus, dual-LED (dual tone)
Funckje: 1/2.4 ", Geo-tagging, dotykowy fokus, wykrywanie twarzy, HDR, panorama
Wideo: 2160p @ 30fps, 1080p @ 60fps,
Drugi aparat: 2 MP, 720p

DŹWIĘK
Wibracje, dzwonki mp3 oraz wav
Głośnik
Złącze 3,5mm
Aktywna redukcja szumów z dedykowanym mikrofonem

KOMUNIKACJA
WLAN: Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth: v4.1, A2DP, EDR, LE
GPS: Tak, z A-GPS, GLONASS
USB: microUSB v2.0 (SlimPort 4K)

CECHY
Czujniki: akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz, zbliżeniowy ToF, kompas
Przeglądarka: HTML5
Szybkie ładowanie akumulatora: 60% w 30 minut (Quick Charge 2.0)
Bezprzewodowe ładowanie Qi / PMA (opcjonalnie)
MP3 / WAV / eAAC + / flac player
MP4 / H.264 player
Zdjęcia / edytor wideo
Przeglądarka dokumentów

BATERIA
Li-Ion 3410 mAh
Stand-by: do 420 godzin (3G)
Czas rozmowy: Do 24 godzin (3G)
Odtwarzania muzyki: do 73 godzin

11 Grudzień 2016 o 00:02
sylwek2k Użytkownik

Na ceneo duzo drozej w normalnych sklepach :)

Bedzie sie dzialo :D

11 Grudzień 2016 o 00:09
Rabus Użytkownik

Na znanym portalu aukcyjnym 1999zł (1908zł jesli faktura nam niepotrzebna na innej aukcji) nowy – nadal super, ale nie tak super jak 2.6k które sugeruje ceneo ;)

11 Grudzień 2016 o 00:03
asq Użytkownik

android 5 i bezpieczeństwo. tia.

11 Grudzień 2016 o 00:06
boryspo Użytkownik

Akurat BB tym właśnie się zawsze wyróżniało – bezpieczeństwem. Więc być może nawet z Androida ulepili coś zdatnego do użytku pod kątem bezpieczeństwa.

11 Grudzień 2016 o 00:40
mfcx Użytkownik

Aktualizacja do 6.0.1

11 Grudzień 2016 o 00:45
eGzysTens Użytkownik

BB używa prezydent USA (no przynajmniej obama)
z BB nie wjedziesz do Rosji.

11 Grudzień 2016 o 08:41
RBomega Użytkownik

Haha chyba zatrzymałeś sie w czasie o jakieś kilka lat

BB nie robi juz wogule telefonów skupiło sie na sofcie

Ten model ich dobił miał byc drogim hitem a okazał sie badziewnym shitem.

Barack od dawna nie używa Bb

Zabezpieczenia to mit… śmiem twierdzić ze teraz Apple lepiej zabezpiecza dane niż BB na androidzie

A z ta Rosja rozbawiłeś mnie do płaczu hahaha

11 Grudzień 2016 o 00:06
colin_ktp Użytkownik

Myślę że za miesiąc będzie taniej. Nie poszło im to to będą wyprzedaże. Jakby było za 1000 to jest sens :)

11 Grudzień 2016 o 00:07
mrozik1990 Użytkownik

A ja zamówiłem. Co prawda używam iP 6S ale strasznie mnie ten model ciekawił zawsze. Nawet używanego 1-2 msc będzie można odsprzedać po cenie zakupu ;-) A może i iP się pozbędę, zobaczymy.

11 Grudzień 2016 o 00:11
mrozik1990 Użytkownik

Ktoś płacić przez PayU + BZWBK? Potwierdzenia nie widać

11 Grudzień 2016 o 00:15
mrozik1990 Użytkownik

płacił* nvm, już przyszło

11 Grudzień 2016 o 00:19
darson67 Użytkownik

jedna karta sim :/

to trzeba nosić dwa duże klocki w plecaku .

11 Grudzień 2016 o 08:18
colin_ktp Użytkownik

No niestety, jakby nie to to bym przygarnal nawet za 1500.

A tak to lipa.

11 Grudzień 2016 o 00:46
rcj Użytkownik

pomijając sensowność klawiatury w czasach google now  trzeba przyznać że wygląda jajcarsko , chociaż w tej półce cenowej wybrałbym bardziej konserwatywnego One Plus 3

11 Grudzień 2016 o 09:07
superlolek Użytkownik

Nie zawsze można używać Google Now (np spotkanie) i nie każdy chce korzystać z usług Google, co tutaj jest już mega dużym utrudnieniem ze względu na Androida z usługami Google. Już lepiej by było gdyby to był goły Android.

11 Grudzień 2016 o 00:53
1qaz2ws Użytkownik

Zamówiony! Sentyment do marki i ta klawiatura. Bajka! Kto używał to wie. BB z androidem, tego brakowało od lat. Ich autorki system umarł (umiera) więc podłączenie się do androida ma sens.

11 Grudzień 2016 o 08:01
Dirty Hairy Użytkownik

Test wytrzymałości: https://www.youtube.com/watch?v=YdtBnjX_PXM

11 Grudzień 2016 o 08:35
RBomega Użytkownik

Obudowa z tylu jest miękka – pracuje po dotknięciu palcem, sam telefon lubi sie cholernie grzać… wykonanie jakość vs iPhone to 5 do 9 dla iPhone.

Próbowałem kilka razy za każdym sprzedawałem i wracałem do ip6s plus mimo ze od lat byłem właścicielem bb

11 Grudzień 2016 o 08:48
opel3366 Użytkownik

Nie ma lepszego telefonu niż Blackberry

11 Grudzień 2016 o 09:05
superlolek Użytkownik

O ile jest z BBOS10 to tak, niestety tutaj jest Android.

11 Grudzień 2016 o 09:20
mrozik1990 Użytkownik

Przejrzałem dużo recenzji (wideo, pisanych), niestety już kupione. Skrótowo podsumowując:

Minusy:

- słabe aparaty (vs konkurencja),

- duża bateria trzymająca tak, jakby miała z 1000mAh mniej,

- plastikowa klawiatura, z której w praktyce prawie w ogóle się nie korzysta,

- ciężko zsunąć telefon jedną ręką nie wciskając klawiszy nawigacyjnych,

- plastikowa obudowa,

- uginająca się klapka z tyłu telefonu,

- lubi się nagrzewać nawet do ponad 70 stopni pod obciążeniem,

- niewymienna bateria,

Plusy:

- unikalny design,

- piękny ekran o świetnych parametrach,

- slot na kartę microSD,

- klawiatura qwerty (dla konserwatystów) z wbudowanym gładzikiem, czy jak to nazwać,

- DTEK jako centrum zabezpieczeń,

- aktualizacja do Androida Nogat 7.0 w 1Q17.

Jest jeszcze kwestia zlagowanego interface ale to podobno zostało poprawione po aktualizacji do androida 6.0.

Generalnie chyba Moto X Force sprzed paru dni była lepszym (i tańszym) wyborem, jak myślicie?

11 Grudzień 2016 o 09:24
mrozik1990 Użytkownik

Jeszcze z plusów szybkie ładowanie. I tak już wyprzedane, chyba za wiele ich w tej promocji nie było…

11 Grudzień 2016 o 09:49
kilazz Użytkownik

Ja też kupiłem, Moto X mi nie przypasował ze względu na aparat, nagrzewanie i też dość kiepskie zarządzanie prądem, z tego co widzę w necie to Blackberry przynajmniej na poziomie aparatu i kamery wypada zdecydowanie lepiej czyli spełnia już 50% moich kryteriów, drugie 50% czyli bateria wypada wg recenzji kiepsko, co dziwne bo bateria duża.. Zobaczymy co da się z tym zrobić po zakupie. No i klawiatura fizyczna, która czyni z niego niezłego rodzynka, do dziś uważam HTC Desire Z za jeden z lepszych telefonów na androidzie, długo czekałem na coś podobnego tj. android z fizyczną klawiaturą i parametrami z normalnej półki..

11 Grudzień 2016 o 15:05
BandiPOL Użytkownik

Może w nowym androidzie poprawiac cos z bateria. Pamietam kiedys jak kupilem Note 1 to mi sie tez potrafil drainowac na 2.3 a jak  wypuscili update do 4.0 to przestal sie tak grzac randomowo. Tez kupiłem Moto X Force

11 Grudzień 2016 o 10:15
mysioribood Użytkownik

hej

kupiłem, ale raczej będę rezygnował.. więc zanim anuluje jeśli ktoś jest chętny to mogę odsprzedać.

11 Grudzień 2016 o 11:25
unidentified Użytkownik

Byłbym zainteresowany o ile będziesz mógł wziąć fakturę na moje dane

11 Grudzień 2016 o 11:35
mrJones84 Użytkownik

Hej, ja również i też faktura by mnie interesowała:)

11 Grudzień 2016 o 11:42
mysioribood Użytkownik

FV raczej nie dam rady wziąć. Kupiony za pobraniem (+40 zł do kosztów przesyłki).

Więc jedyne co mogę zrobić to zmienić adres dostawy.

Zostawcie proszę swoje @ to się odezwę.

11 Grudzień 2016 o 11:49
mysioribood Użytkownik

na @ czekam maksymalnie do jutra. Później anuluje zamówienie.

11 Grudzień 2016 o 11:52
mrJones84 Użytkownik

Hej, j.mackula@gmail.com, czekam na kontakt, dzięki!

11 Grudzień 2016 o 10:20
LentoViolento Użytkownik

Miałem ten model przez … dwa dni. Szybko się pozbyłem. 3 rzeczy, które całkowicie dyskwalifikują ten telefon: fatalna bateria, masakryczne lagi i koszmarne grzanie telefonu, czasami naprawdę aż parzył.

11 Grudzień 2016 o 11:57
ekterion Użytkownik

To telefon dla ludzi mających coś ciężkiego do ukrycia, dla reszty- beznadziejny, wszystko powiedział @LentoViolento

11 Grudzień 2016 o 12:37
kilazz Użytkownik

bo?

11 Grudzień 2016 o 12:43
kilazz Użytkownik

czytam posta na forum androidcentral po półrocznym użytkowaniu (z czerwca 2016) z których wynika, że opisywane problemy to problemy na starcie w androidzie 5.0 a nie obecnym 6.0 który podobno jest aktualizowany co miesiąc w tym telefonie.

I own priv for about 6 months now. I use this phone a lot and I think priv is excellent buy even with all other new phones with better specs that are available now. Blackberry android os has improved significantly since I owned the phone.1. Blackberry has added many more popular apps to hub like instagram or pinterest. 2. Blackberry priv battery has improved tremendously since marshmallow update. I get easily a day of work out of the phone. The phone does not get hot anymore. I bought rapid charger for the phone and together with it I never think if battery will run out of juice. 3. Blackberry keyboards have improved a lot. Swipe gestures work better on physical keyboard and blackberry added more features to blackberry virtual keyboard. Blackberry virtual keyboard is the most comprehensive keyboard App in google playstore. 4. Blackberry camera has improved as well. It offers a lot of options to take photos. This does not help hardware though. I find blackberry camera to be good (adequate) but not the best5. Blackberry launcher has improved. I do not use it much myself. I got nova launcher months ago and I use it exclusively. I find blackberry launcher to be OK but with needs more improvement. Blackberry should add swipe functions and bake in the hub to have more of bb10 feel to it. 6. Slide mechanism is solid. I never had problems with it. Not even once7. Built quality is good but I find slight flex of back cover annoying. My understanding is that newer blackberry priv builds do not have this problem. 8. I use priv mostly for work and messaging but I use phone for gaming from time to time. I find that phone handles most popular games well. Air Attack 2 runs great. So is angry birds 2 and other games. Games like world of tanks blitz run ok on the phone with minimum settings. 9. Phone reception is excellent. 10. Blackberry speaker is very good. I use it a lot and I find it to be loud and clear. 11. Blackberry keeps it’s promise of releasing monthly blackberry security updates

11 Grudzień 2016 o 13:19
xorock Użytkownik

Do tego na pierwszy kwartał 2017 zapowiedziana jest aktualizacja do Androida 7.

11 Grudzień 2016 o 13:57
LentoViolento Użytkownik

Ja miałem 6.0 – i tak jak pisałem wcześniej nie dało się na nim pracować, bateria starczała mi od rana do 13:00, grzał się niemiłosiernie, pomimo, iż przed zakupem na forum androidowym czytałem ze ten problem wyeliminowano na 6.0. Nawet nie chce myśleć jak musiał grzać na 5.0. Płynność była nie do przyjęcia. Wcześniej miałem wiele flagowcow na androidzie teraz korzystam z IP6s oraz IP7. Być może jak ktoś przejdzie na tego Priva z jakiegoś slabeszego modelu to będzie zadowolony, dla mnie czułem się jak bym cofną się o kilka lat – jakość absolutnie nie dopuszczalna. Znając Blackberry na pewno kolejne modele na androidzie będą bardziej udane, ten ewidentnie im nie wyszedł.

11 Grudzień 2016 o 16:10
kilazz Użytkownik

Zobaczymy, za 400zł rabatu od najtańszych w necie jestem w stanie poddać się testom, najwyżej poleci na sprzedaż, straty wielkiej być nie powinno..

11 Grudzień 2016 o 17:54
boryspo Użytkownik

Ach, to teraz wpadamy w retorykę “ci co nie mają nic do ukrycia, nie mają się czego obawiać”?

11 Grudzień 2016 o 20:36
ekterion Użytkownik

Zważając na wady tego telefonu, to w tej cienie lepszym wyborem będzie np. Samsung Galaxy S6 nówka z fakturką, ewentualnie iPhone 6/ SE.

12 Grudzień 2016 o 10:20
kilazz Użytkownik

S6 nie ma slotu na kartę pamięci więc jak dla mnie nie jest żadną konkurencja bo to go dyskwalifikuje na starcie.. a iPhone nie moja bajka.

19 Grudzień 2016 o 14:35
kilazz Użytkownik

Dotarł dziś i muszę przyznać, że pierwsze wrażenia znacznie lepsze niż przy Moto X Force. Telefon miał być monstrualny ale jest niewiele większy od Galaxy J5 2016 którego mam a który ma 5″. W każdym razie większe wymiary nie są na pewno monstrualne jak wyczytałem gdzieś w recenzji. Telefon ma kilka bardzo fajnych funkcji softowych, których wcześniej nie spotkałem. Na razie czekam aż się zaktualizuje do 6.0 (2gb), jak się pobawię to napiszę więcej, ale jest na razie lepiej niż się spodziewałem czytając recenzje. No ale przede mną dwie najcięższe próby tj. aparat i bateria..

19 Grudzień 2016 o 22:16
mfcx Użytkownik

Większość osób, które komentowały negatywnie Blackberry nigdy go wcześniej nie miało. Telefon jest solidnie wykonany.

Dlaczego Blackberry Priv?

- Uniwersalne wyszukiwanie

- Antena paratek

- Naturalny dźwięk

- Comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa / poprawki.

W sprawach bezpieczeństwa systemu Android to Google przyszło do Blackberry, nie na odwrót.

20 Grudzień 2016 o 15:39
kilazz Użytkownik

Po jednodniowych zabawach stwierdzam, że zostaje na dłuższe testy. Póki co nie mam się do czego przyczepić. Początkowo żarł baterię jak szalony ale obecnie po pełnym naładowaniu wczoraj o 20tej na moment pisania tego tekstu mam 75% i niby ma wytrzymać do jutra do 16tej, tak więc nie jest źle.

Aparat też działa bardzo dobrze, kolory naturalne, aplikacja prosta i działa tak jak bym sobie wyobrażał.

Miał też podobno skrzypieć na tylnej klapce – takie coś też nie występuje. Zgodzę się jednak, że klawiatura fizyczna chyba nie będzie zbyt popularna, ta ekranowa jest chyba jednak lepsza. Czas robi swoje, jako przeciwnik dotykowych to chyba już się do nich za bardzo przyzwyczaiłem. Ta fizyczna może się przydać jedynie przy pisaniu dłuższych tekstów. Ale jednak zawsze lepiej ją mieć niż nie mieć..

Jeden feler – jak ładuje to nie zawsze pokazuje mi się pasek ładowania na zagiętym ekranie. Ale to na razie jedyny problem, który dostrzegłem.

Jakby się pojawił jeszcze raz na iboodzie to mogę polecić.

20 Grudzień 2016 o 17:34
mrozik1990 Użytkownik

Zainstaluj wszystkie aktualizacje (do Androida Marshmallow)

12 Styczeń 2017 o 12:23
kilazz Użytkownik

Sprzedałem mój egzemplarz po kosztach.. trochę żałuję ale dwie rzeczy mnie denerwowały.  Po pierwsze feler w sofcie, który w ciągu miesiąca ok 2-3 razy wywalił mi błąd karty SD. Telefon proponował format karty razem z wszystkimi danymi na niej. Wystarczyło włożyć kartę do PC i po szybkim skanie Windows naprawiał błędy bez kasowania czegokolwiek, ale to było nieco nieprzyjemne. Z mniejszych minusów to telefon dość się grzeje w trybie nie-oszczędzania energii. I spala przy tym dość dużo energii. Naprawdę, czy nie ma kogoś, kto wyprodukuje po prostu telefon z super aparatem i komponentami nie potrzebnymi komuś kto nie gra w gry na telefonie? Na trybie oszczędnym osiągałem ok 2 dni normalnej pracy, co uważam za wynik całkiem niezły, chociaż włączony ekran mocno przyspieszał zużycie, tak więc SOT był jakieś 2-3 razy niższy od np. Redmi 3. Wracając do felera to minusem jest wyłączanie trybu oszczędzania energii po każdym podpięciu do ładowarki czy USB. Czyli każde kablowe zgranie fotki z telefonu deaktywuje oszczędzanie baterii. Ale to też kwestia softowa więc jakby BB chciało to do ogarnięcia. Trzeci dziwny feler to oryginalna szybka ładowarka nie pokazywała paska ładowania na zagiętym ekranie, natomiast wszystkie inne ładowarki jakie podłączyłem pokazywały.

Poza tym był to jeden z lepszych telefonów jakie miałem, ciekawy wizualnie, fizyczna klawiatura z której w sumie nie korzystałem za wiele ale fajnie ją mieć ;) bardzo dobry wyświetlacz, super aparat i kamera z optyczną stabilizacją i dużo innych rzeczy o których teraz nie pamiętam a powodowały, że przyjemnie się z niego korzystało. Jeżeli jeszcze raz pojawi się na iboodzie taniej to na pewno przełknę softowe niedociągnięcia i dam mu szansę drugi raz, może już będzie Nougat 7.0.

Ale tak naprawdę to czekam aż ktoś wyprodukuje coś co będzie mixem Redmi 3 z Galaxy S7, czyli przeciętne niegrzejące się komponenty, super bateria i super aparat.  Biorę za każdy pieniądz.

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.