5 Czerwiec 2017 o 00:00
iBOOD

Słuchawki Extreme One-Eighties | aktywna kontrola szumów

Słuchawki Extreme One-Eighties

Krystalicznie czysty dźwięk, wytrzymałą obudowa oraz aktywna kontrola szumów – jeżeli szukasz słuchawek z górnej półki, ale w niewygórowanej cenie to sprawdź Extreme One-Eighties!

Specyfikacja

Producent: Extreme
Typ: słuchawki One-Eighties
Gwarancja: 2 lata
Sprawdź dostępne kolory w menu po lewej stronie

• Aktywna kontrola szumów
  • Wysokiej jakości przetworniki 40 mm
  • Wytrzymała konstrukcja

Szczegóły techniczne
Złącz: 3,5 mm AUX
Przetworniki: 40 mm neodymowe magnesy
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Zasilanie: 2x AAA(do 20 godzin z ANC)

W zestawie
Słuchawki
Kabel 3,5 mm
Kabel 3,5 mm z mikrofonem i kontrolerem
Pozłacany adapter samolotowy
Pozłacany adapter ¼
Etui
Instrukcja

5 Czerwiec 2017 o 00:34
Liq. Użytkownik

Ktoś jest w stanie powiedzieć jak dobre są? Dobrze wygłuszają? Szukam słuchawek do biura, które mi wyciszą cały harmider zespołu :D

5 Czerwiec 2017 o 00:37
Malando Użytkownik

One są bezprzewodowe? Bo jest niby kabel ale po co baterie?

5 Czerwiec 2017 o 00:48
Jerzy29 Użytkownik

Baterie są potrzebne do trybu ANC (aktywna redukcja szumów). Słuchawki mają możliwość wyłączenia tego trybu i wtedy baterie nie są konieczne.

5 Czerwiec 2017 o 00:38
redhub Użytkownik

Ktoś ma te słuchawki bądź inne z noise cancellation i się wypowie?

5 Czerwiec 2017 o 06:20
saning Użytkownik

Kiedyś miałem tego typu słuchawki wyprodukowane przez Creative – fizyka niespecjalnie uległa od tego czasu zmianie, więc pewnie działanie podobne ;)
Robi wrażenie, choć trzeba pamiętać że to działa przede wszystkim na jednorodne zakłócenia w tle a zdecydowanie mniej na jakieś konkretne hałasy. Na przykład buczenie silników samolotu czy ruch uliczny tłumi niemalże magicznie, ale już uderzanie młotkiem czy klakson będziemy słyszeć (choć będzie brzmiał inaczej).

No i trzeba pamiętać, że choć efekt potrafi być “magiczny” to magią nie jest i mamy coś za coś: jednostajny hałas zamienia się w jednostajny szum – bardzo delikatny, ale nie pomijalny…

5 Czerwiec 2017 o 01:10
raffaello_1975 Użytkownik

Od jakiegoś czasu poluję na jakiś zestaw z ANC. Oczywiście wzorem jest BOSE, ale cena powala. Miałem okazję przez kilkanaście minut używać BOSE QC25 w biurze na tzw. open-space, od tamtej pory zapragnąłem takich słuchawek. Po znalezieniu tej oferty zapytałem google’a o Extreme i Otone. I ten konkretny model. Jeden gość porównuje je z QC15 i w sumie podobno tłumienie jest na podobnym poziomie, co w pierwszej generacji BOSE. Link tutaj: https://goo.gl/bqV8JO Poczytałem również opinię na amazonie: https://goo.gl/wNsCMc Ogólnie rzecz biorąc na plus. Cena w porównaniu do BOSE jest bardzo atrakcyjna, nawet w stosunku do QC25. Tym bardziej, że znalazłem wiele aukcji z QC25 wymienionymi na nowe przez serwis – co moim zdaniem jest trochę niepokojące… Nadal myślę :)

5 Czerwiec 2017 o 01:40
greggy151 Użytkownik

za 210? nie myśl

5 Czerwiec 2017 o 06:21
czyznaszmnie Użytkownik

mam od mniej więcej pół roku Bose QC35. ANC działa przewyśmienicie. Oczywiście, nie jest tak, że nie słychać niczego, słychać pasmo ludzkiego głosu, ale jest to zrobione tak, że słychać pojedyncze mówiące osoby (szczególnie kobiece śmiechy, wrzaski, podobno ma to coś wspólnego z bezpieczeństwem), natomiast jeżeli jest to już tłum, jak np na wyżej wymienionym openspace, wycisza to praktycznie do zera.
Wszelkie dźwięki pochodzenia mechanicznego praktycznie znikają. Nie miałem jeszcze okazji przetestowania ich w samolocie, natomiast w biurze, gdzie za oknem mam budowę nowej hali czuję jedynie wibracje na biurkach, podłodze itd. Trochę to dziwne, bo budynek się trzęsie, a dopóki nie wyłączysz słuchawek lub ich nie zdejmiesz nie wiesz co się dzieje. W pociągach jest podobnie, cały szum znika, również ludzi w wagonach bezprzedziałowych. Ludzie jednak muszą się jeszcze nauczyć, że mówienie do mnie w tych słuchawkach na uszach nie ma większego sensu…

Ogólnie jedyne czego w tych słuchawkach brakuje, to funkcji słuchania muzyki przez bluetooth bez ANC, bo idąc ulicą jest to mocno niebezpieczne, ostatnio na jakiejś jednokierunkowej osiedlowej mało uczęszczanej drodze jechał za mną samochód, muzyka wcale nie była głośno, ale zauważyłem że gość (chyba) trąbi, po reakcji pani z psem idącej jakieś 200m przede mną, i machającą jak wariatka żebym się odsunął :)

No i wadą, którą prawdopodobnie można zlikwidować (ale jeszcze nie wiem jak) jest to, że w czasie rozmów telefonicznych czy przez skype’a słyszę mocno pogłos z zewnątrz, wrażenie jest bardzo dziwne, bo nie słychać szumu otaczającego, a np stuknięcie długopisem w biurko wydaje się przeraźliwie głośne, i jest na pewno głośniejsze, niż bez słuchawek w ogóle. Trochę jakby mikrofon wybierał jakieś dźwięki i wpuszczał je do słuchawek…

w razie pytań (szczególnie o QC35, ale testowałem też 25, 15 i douszne bose, nie pamiętam teraz numeru), postaram się odpowiedzieć.

Aha, i uważajcie na podróbki z allegro, wykonane są niemal identycznie, na tych samych matrycach, ale włożony jest inny głośnik. Na żywo porównując różnią się jedynie dokładnością wykonania odlewanych napisów, oryginały mają bardzo gładkie napisy, te w podróbkach są jakby nieprzeszlifowane, ostre i “kwadratowe”

5 Czerwiec 2017 o 07:35
matryc Użytkownik

“jest to zrobione tak, że słychać pojedyncze mówiące osoby (szczególnie kobiece śmiechy, wrzaski, podobno ma to coś wspólnego z bezpieczeństwem), natomiast jeżeli jest to już tłum, jak np na wyżej wymienionym openspace, wycisza to praktycznie do zera.”

Nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem tylko nie da się tego do zera wytłumić, bo baby nadają na wysokich częstotliwościach ;)

“The wavelength in air of sinusoidal noise at approximately 800 Hz is double the distance of the average person’s left ear to the right ear;[1] such a noise coming directly from the front will be easily reduced by an active system but coming from the side will tend to cancel at one ear while being reinforced at the other, making the noise louder, not softer.[2] High frequency sounds above 1000 Hz tend to cancel and reinforce unpredictably from many directions. In sum, the most effective noise reduction in three-dimensional space involves low frequency sounds”

https://en.wikipedia.org/wiki/Active_noise_control

5 Czerwiec 2017 o 07:32

@czyznaszmnie: jak wypada porównanie qc35 do poprzednich modeli? w sensie jakości tłumienia?

i jeszcze jedno pytanie do Admina: nie widziałem na forach i w testach, czy informacjach, które czytałem żadnej wzmianki na ten temat: jak są podłączone dwa ostatnie segmenty jacka? lub prościej: który system obsługuje? i czy można dokupić kabelek do drugiego systemu?

5 Czerwiec 2017 o 16:47
czyznaszmnie Użytkownik

Wybacz, nie byłem w stanie dodać komentarza przez telefon… (brawo ibood) 
Jeśli chodzi o porównanie QC25 vs 35 to ANC jest w zasadzie takie samo, jedyną różnicą jest to, że 25 mają kabel, 35 są na bluetooth. Co do QC15 to faktycznie wypadają gorzej, choć nie wiem czy jest to winą podobno poprawionej jakości ANC czy po prostu lepszego wyciszenia samych słuchawek (biernego). No i 25/35 zdecydowanie lepiej wypadają pod względem jakości wykonania, jednak metal to metal. O dziwo w ogóle się nie rysuje, chociaż wiadomo, że dbam jak mogę :)

5 Czerwiec 2017 o 08:43
michalw2 Użytkownik

Jestem przyzwyczajony do pracy na  słuchawkach w biurze podłączanych przez port USB. To nie są chyba typowe słuchawki do komunikatorów typu Lynch czy Skype?

Minrofon został do nich dołączony tak jakby na siłę. Nie wiadomo jakiej są jakości

5 Czerwiec 2017 o 08:55
maszynista Użytkownik

Strasznie mało informacji na temat tych słuchawek, kolejna recenzja pod tym linkiem http://www.zero1gaming.com/reviews/extreme-one-eighties-headphones/

Z tego co znalazłem nikt się ich nie czepia. Jedyny mankament to słyszalny szum przy przerwach w muzyce, ale to jest charakterystyczny objaw redukcji nawet w Bose za 1k

Za 210 z wysyłką dziś z chyba z Anglii nie ma co się zastanawiać.

5 Czerwiec 2017 o 09:24

Ciekawe, jaki procesor tam siedzi. Jakie ma taktowanie. I porównywalnie jaki jest w referencyjnych modelach…

5 Czerwiec 2017 o 12:49
Robertos Użytkownik

Witam,

pytanie być może proste, rozumiem że ANC działa bezprzewodowo (zasilanie bateryjne), ale czy można również używać słuchawek bezprzewodowo do rozmów telefonicznych i słuchania muzyki? Chodzi oczywiście o sparowanie za pośrednictwem bluetooth. Czy z tych funkcjonalności można korzystać jedynie za pośrednictwem kabla?

dzięki z góry za odpowiedź

5 Czerwiec 2017 o 12:57
cewka Użytkownik

Trochę te słuchawki przypominają jedne z listy poniżej http://www.gizmodo.co.uk/2015/10/the-best-noise-cancelling-headphones/

podpowiedź (nr 2 na liście).

Czy te z iBood mają wyciszenie na zasadzie dźwięku w przeciwfazie (z mikrofonów) czy też jakieś gadżety w stylu biały szum? Pytam, ponieważ miałem kiedyś słuchawki budżetowe, które zarówno używały jednej techniki jak i drugiej jednocześnie co powodowało po kilku dniach używania w pracy, piszczenie w uszach i szum po powrocie do domu (choć wyciszały bardzo dobrze/genialnie hasłas z tzw. OpenSpace).

5 Czerwiec 2017 o 13:36
kitluk Użytkownik

Te z Twojego linku to chyba to samo co Extreme One-Eighties. W komentarzach na Amazon UK na temat sluchawek Extreme ktos napisal:

That being said, I was slightly disappointed with the noise reduction as I found it to be completely unusable in the slightest breeze. The active noise reduction is completely bamboozled by wind, the best solution was switching to VTX.

VTX to jakas technologia tych sluchawek OTONE.

5 Czerwiec 2017 o 13:56
michalw2 Użytkownik

Czy do tych słuchawek można podłączyć dowolny mikrofon na jacku 3.5?

5 Czerwiec 2017 o 14:30
Robertos Użytkownik

Ponawiam pytanie do Admina:

pytanie być może proste, rozumiem że ANC działa bezprzewodowo (zasilanie bateryjne), ale czy można również używać słuchawek bezprzewodowo do rozmów telefonicznych i słuchania muzyki? Chodzi oczywiście o sparowanie za pośrednictwem bluetooth. Czy z tych funkcjonalności można korzystać jedynie za pośrednictwem kabla?

5 Czerwiec 2017 o 14:43
greggy151 Użytkownik

Nie jestem adminem – ale tylko kabel. Słowa brak o technologii Bluetooth, czyż nie?

5 Czerwiec 2017 o 16:37
mkencki Użytkownik

Tutaj jst sporo opini o dokładnie tych słuchawkach -> https://www.amazon.co.uk/product-reviews/B01967IC3E/ref=cm_cr_dp_see_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews&showViewpoints=1&sortBy=recent

Ja kupiłem. Jak mi się nie psodobają to zwrócę.

5 Czerwiec 2017 o 17:02
progosu Użytkownik

spoko słuchawki ale wolałbym wersję extreme super ultra megatron 7200

5 Czerwiec 2017 o 23:01
Padre_peper Użytkownik

Nie kompromituj się, megatrony to wiocha, niżej gigatrona platinum wstyd się na mieście pokazać

6 Czerwiec 2017 o 08:50
BandiPOL Użytkownik

Extreme 180 nawiązuje do sportów extremalnych tak gwoli ścisłości ;)

5 Czerwiec 2017 o 17:06
qqrh8 Użytkownik

też kopiłem – na amazon oceny dobre. przymierzałem się do QC35, ale było mi szkoda kasy.

Te podobno dobrze grają, a za 200zł chyba nic lepszego się nie znajdzie. Do tego ponad 1000 cebulionów w kieszeni :)

5 Czerwiec 2017 o 21:21
chmarek Użytkownik

Jeśli komuś brakuje szczegółów technicznych i paru dodatkowych informacji – bliźniaczy model. Zawsze można coś więcej się dowiedzieć.

https://www.lindy.co.uk/audio-video-c2/cromo-ncx-100-noise-cancelling-headphones-p7274

Przepraszamy, chwilowo nie masz możliwości umieszczania postów w tej dyskusji.