14 Czerwiec 2017 o 00:00
iBOOD

Punkt dostępowy Sitecom WLX-7000 Wi-Fi | switch gigabit 5 portów

Sitecom WLX-7000 Wi-Fi

Chcesz usprawnić swoją sieć domową? Cieszyć się większym zasięgiem Wi-Fi albo poprawić prędkość? Z Sitecom WLX-7000 AC1200 będzie to bardzo proste!

Specyfikacja

Producent: Sitecom
Typ: WLX-7000 AC1200
Gwarancja: 2 lata od iBOOD, 10 lat od producenta (po rejestracji)

• Prędkość do 1,2 Gbps
  • Pasma 5 oraz 2,4 GHz
  • Łatwa konfiguracja

Kompatybilny z standardem sieci bezprzewodowej IEEE 802.11b / g / n / ac
Obsługuje funkcję serwera DHCP
Obsługuje 128-bitowe szyfrowanie danych WEP, WPA i WPA2
Łatwy w użyciu interfejs internetowy GUI
Łatwa aktualizacja oprogramowania
Obsługa 5GHz

Połączenia (WLAN): 802.11a, 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n
Połączenia (Ethernet): 5x Ethernet 1 Gbps

Maksymalna łączna prędkość 2,4 GHz: 300 Mbps
Maksymalna łączna prędkość 5 GHz: 900 Mbps
Maksymalna łączna prędkość Wi-Fi: 1,2 Mbps

14 Czerwiec 2017 o 07:47
Piotr P. Użytkownik

Potrzebuję poprawić pokrycie WiFi w moim domu. Obecnie mam najzwyklejszy router WiFi od TP-link wraz ze światłowodem 100 Mb. Czy moś może mi polecić jakiś sprzęt? Ten od iBood nada się do tego? A może szukać czegoś bezprzewodowego albo po sieci energetycznej?

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 08:34
ETO7 Użytkownik

To jest tylko AP – nie będzie rutingu robił, ale można nim doświetlić część domu. Albo wyłączyć WiFi w tp-linku i oprzeć łączność bezprzewodową wyłącznie na tym wlx7000.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 09:33
jacekl Użytkownik

Pytanie jaki masz dom, że nie widać zasięgu, bo ja mam zasięg “ze zwykłego TP-Linka” w ogrodzie, kilka metrów od domu czy na ulicy. Problemem być może nie jest sam Twój router tylko urządzenie z nim spięte, bo do komunikacji, jak do tanga, trzeba dwojga. Innymi słowy jeśli nawet będziesz miał router o zasięgu 10 km, ale urządzenie będzie mieć słabe radio to mimo widzenia sieci w urządzeniu komunikacji nie uświadczysz.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 09:30
tomkules Użytkownik

Podepnę się do pytania. Ja mam akurat w domu internet LTE i router Huawei b315 – zasięg dla Wi-Fi w dalszej części domu fatalny :(. Da się dzięki temu sprzętowi coś poprawić, czy inaczej powinienem kombinować. Zastosowałem repeater, ale mam problem z gniazdkami w odpowiednich miejsach i to się nie sprawdza. Może ktoś z Was akurat zna się na rzeczy i poprawiał zasięg przy Huawei b315? Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 17:55
testerpl Użytkownik

Najtaniej – podprowadzić kabel od Huawei do innej części domu i tam rozesłać routerem kolejnym wyłączając na nim DHCP i podłączając kabel w jeden z 4 portów LAN

Średnio cenowo – przesłać po prądzie ( bo z tego co zrozumiałem to masz repeatery które w teorii “przedłużają” zasięg wifi a w praktyce działają beznadziejnie) warunkiem jest to, aby gniazdka w 2ch częściach domu były po jednej fazie.

Wysoko cenowo ale już bardziej zaawansowanie technicznie – ubiquity unifi

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 09:45
gothika_ Użytkownik

Ja mam jakiś strary ruter wifi i generalnie działa w całym domu ale często się zawiesza trzeba go resetować. Ten  AP można użyć z przeznaczeniem jako ruter wifi czy lepiej kupić lepszy ruter?

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 10:22
jacekl Użytkownik

To nie jest router więc routera nie zastąpi. Jeśli Twój router ma dobry hardware ale software się wiesza to sprawdź (wujek google) czy zadziała na nim Tomato lub Gargoyle, czyli alternatywne software, które się nie wiesza i działa o wiele lepiej niż oprogramowanie fabryczne.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 11:31
Qazzy Użytkownik

Jeśli to tylko AP, bez funkcjonalności rutera, to po co mu gniazda ETH?

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 12:06
maxam Użytkownik

Po to żeby można było podpiąć coś kablem, a nie tylko wifi.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 15:01
Qazzy Użytkownik

No ale skoro nie ma wbudowanego rutera to chyba i tak nie przekieruje ruchu do podpiętego urządzenia?

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 15:02
ETO7 Użytkownik

Ma 5 gniazdek LAN gigabit, czyli taki zintegrowany switch. Przydatne, jedno pudło mniej.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 15:06
ETO7 Użytkownik

Chodzi o ruch internetowy? Przy IPv4 potrzeba jeszcze jakiegoś innego routera (od kablówki, ADSL, LTE czy co tam masz).

Jak chodzi o łączność tylko po LAN to nic więcej nie potrzeba – to ma DHCP, więc urządzenia będą się widzieć na “auto”.

Odpowiedz

14 Czerwiec 2017 o 23:14
perinoid Użytkownik

Kupiłem. W tej chwili za AP robi mi kupiony tutaj jakiś czas temu  Linksys EA6300, z którego używam wyłącznie funkcje switcha i AP, bo za router robi mi Mikrotik. Może toto będzie się lepiej sprawować i wygodniej konfigurować. A Linksys pójdzie “do ludzi”.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.